Home Medya Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) Hamdi Baba kimdir? EDHO Hamdi Baba gerçek...

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) Hamdi Baba kimdir? EDHO Hamdi Baba gerçek adı ne? Aslen nereli?

0
846

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi, ATV ekranlarında izleyicilere keyifli anlar yaşatmaya devam ediyor. 29 Aralık Salı Akşamı 178. Bölümüyle yayınlanan dizi yine dizi severleri nefes kesen sahnelerle baş başa bırakacak. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) yeni bölümle dizi severlerin evlerine konuk olurken bazı oyuncular da dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle Kurtlar Vadisi ve Çukur gibi efsane dizilerde de rol alan, izleyicilerin gözüne oldukça aşina EDHO’nun Hamdi babası Muhammed Cangören büyük merak konusu oldu. Muhammed Cangören’in kim olduğunu merak edenler de konuyu internette araştırıyor. Muhammed Cangören kimdir? Muhammed Cangören Kurtlar Vadisi’ndeki Abuzer mi? Edho Hamdi baba asıl adı ne? Edho Hamdi baba kimdir? İşte detaylar…

MUHAMMED CANGÖREN KİMDİR?


Muhammed Cangören, 1951 yılında Afganistan’da doğdu. Orta okulda tiyatroya başlamış ve 1969 yılında Afganistan televizyonlarında çalışmaya başlamıştır. 25-30 civarında televizyon filmi bulunmaktadır. 1982 yılında Türkiye’ye gelen oyuncu önce çocuk tiyatroları yapmış daha sonra da İkinci Bahar dizisinde rol alarak dizi serüvenini başlatmıştır. Ayrıca Üvey Baba dizisinde de Hanım Ağa’nın adamı olan Nedim karakterini canlandırmıştır. 2002 yılında Berivan dizisinde Kara Duran karakterini canlandırmıştır.

2003 yılında Kurtlar Vadisi’nde Abuzer Kömürcü adlı karakter ile halkın beğenisini toplamıştır. Daha önce oynadığı karakterlerin haricinde en çok “Kurtlar Vadisi”ndeki rolü ile bilinmektedir. Pek çok seyirci adını bilmediği halde ona karşı bu oyunu ile büyük ilgi duymuştur. “Deli Deli Olma (2009)” isimli filmde, “Allahyar” karakterini canlandırmıştır. 2010 yılında Osman Sınav’ın yaptığı “Sakarya Fırat” adlı dizide, “Sıtkı Seyitoğlu” karakterini başarıyla canlandırmışdır. Ayrıca 30 Kasım 2012’de vizyona giren Ben Affleck’in yönetmen ve oyuncu olarak yer aldığı Argo filminde dükkanının fotoğrafının çekilmesine çok sinirlenen bir İranlı esnafı canlandırmıştır.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.