Fenerbahçe’nin maçı bu hafta yok mu, neden yok? Bay geçmek ne demek?

Süper Lig’in 15. Hafta maçları devam ediyor. Heyecan gitgide artıyor. Artan heyecana ise 15. Haftada Fenerbahçe dahil olamadı. Fenerbahçe’nin 15. Hafta maçının neden olmadığını merak edenler de konuyu internette araştırmaya başladı. Fenerbahçe’nin maçı neden yok? Bay geçmek ne demek? Fenerbahçe bay mı geçti? İşte detaylar…

Süper Lig’de heyecan, gitgide artıyor. Alanyaspor, Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe’nin kıyasıya bir mücadele içerisinde yer aldığı Süper Lig’de 15. Hafta maçları start aldı. Galatasaray, deplasmanda Trabzonspor’u mağlup ederek liderli koltuğuna oturdu. Aytemiz Alanyaspor da Gaziantep FK ile zorlu bir mücadeleye hazırlanıyor. Süper Lig’in 15. Hafta maçında Beşiktaş 28 Aralık Pazartesi akşamı Sivasspor ile karşılaşacak.

FENERBAHÇE’NİN MAÇI NEDEN YOK?

Süper Lig’de heyecanlı maçlar futbolseverlerin karşısına gelirken Fenerbahçe’nin maçının bu hafta olmaması dikkatlerden kaçmadı. Fenerbahçe, 15. Haftayı bay geçen takım olduğu için bu hafta maç yapmayacak. Bay geçmenin ne olduğu ise merak konusu oldu. Bay geçmek nedir? Neden bay geçilir? İşte detaylar…

BAY GEÇMEK NE DEMEK?

Bir futbol kupasında veya liginde takımların sayısının tek sayıya denk gelmesi durumunda takımlar müsabaka için eşleşecek rakip bulurken bir takım rakipsiz kalır. Sırayla her hafta bir takım rakipsiz kalır. Rakipsiz kalan takımın durumunu ifade etmek için İngilizce’de “pass by” olarak ifade edilen terim dilimize “bay geçmek” şeklinde girmiştir, ifade edilmiştir.

Fenerbahçe maçı ne zaman?

Süper Lig’in 16. haftasında Fenerbahçe ve Kasımpaşa mücadelesi olacak. Tarih ise 4 Ocak Pazartesi 2021 günü saat 19:00 ‘da..

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.