FETÖ’nün veliahtı Mehmet Ali Şengül kimdir, öldü mü, neden öldü?

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Lideri Fetullah Gülen’in veliahtı olarak gösterilen Mehmet Ali Şengül’ün ölüm haberi geldi. Almanya’da ölen Mehmet Ali Şengül’ün kim olduğu merak konusu oldu. Mehmet Ali Şengül kimdir, kaç yaşında, nereli? Mehmet Ali Şengül öldü mü, neden öldü?

FETÖ Lideri Gülen’in veliahtı olarak gösterilen Mehmet Ali Şengül, kırmızı bültenle aranıyordu. Almanya’da yaşayan Şengül, 3 ay önce koronavirüse yakalandı. 3 aydır tedavi gören Mehmet Ali Şengül’ün öldüğü bildirildi.

Mehmet Ali Şengül’ün ölüm haberinin gelmesinin ardından kim olduğu ise merak konusu oldu. Mehmet Ali Şengül neden öldü gibi sorular da internette üzerinde araştırılmaya başlamıştı. İşte koronavirüs nedeniyle ölen Mehmet Ali Şengül…

Mehmet Ali Şengül kimdir?

Fetullah Gülen 1966 yılında örgütü kurduğunda yakınındaki 14 kişiden biri olan Şengül, elebaşı öldükten sonra yerine geçecek isim olarak gösteriliyordu. Mehmet Ali Şengül, FETÖ’nün Türkiye’deki kumpas operasyonlarını koordine edip yöneten “Başyüceler” ya da “İstişare Heyeti” olarak da bilinen “Karanlık Kurul” içerisindeydi. Şengül, 2001’de örgütün Orta Asya sorumlusu olarak görevlendirilmişti.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.