Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in parkta uzanarak çektiği fotoğraflar olay oldu!

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarla takipçilerini adeta ikiye böldü. Başbakanın fotoğraflarını gören bazı takipçileri böyle bir pozun bir başbakana uygun olmayacağını düşünürken bazıları da gayet doğal karşıladı. Finlandiya Başbakanı Sanna Marin kimdir, kaç yaşında, evli mi? Finlandiya Başbakanı Sanna Marin Instagram hesabı nedir?

Sosyal paylaşım sitelerini aktif olarak kullanan ülke liderlerinden biri olan Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla takipçilerini adeta ikiye böldü. Güzelliği ile dikkat çeken 35 yaşındaki Avrupa’nın en genç lideri Sanna Marin, parkta uzanarak iki fotoğraf paylaştı.

Instagram’da 459 bin takipçisi bulunan başbakan Sanna Marin’in son paylaşımı olay oldu. Sanna Marin’in uzanarak çektiği fotoğraflar, bazı takipçileri tarafından uygunsuz görülürken bazı takipçileri de Marin’e destek verdi.

Fotoğrafa, “Oyun alanında zaman geçirmenin en iyi yolu” notunu düşen Marin’i destekleyenler bu kareyi samimi ve doğal bulurken, eleştirenler ise Başbakan için ciddiyetsiz ve uygunsuz buldu.

Marin’e tepki gösteren kullanıcılardan biri, “Orada yaz geldiği açık bir şekilde belli. Başka hangi Başbakan kendisinin böyle bir fotoğrafını çekerdi bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin kimdir?

Sanna Marin 1985 yılında Helsinki’de dünyaya geldi. Tampere’ye taşınmadan önce Espoo ve Pirkkala’da yaşadı. 2017 yılında Tampere Üniversitesi İdari Bilimler Yüksek Lisansı ile mezun oldu.

2012 yılında Tampere Belediye Meclisine seçildi. 2013’ten 2017’ye kadar Belediye Meclisinin başkanıydı. 2017’de Belediye Meclisine tekrar seçildi. Aynı zamanda Tampere Bölgesi Konseyi Meclisi üyesi olan Sanna Marin 2014 yılında Sosyal Demokrat Parti genel başkan yardımcılığına seçildi.

2015 yılında seçim bölgesi Pirkanmaa’dan Finlandiya Parlamentosu’na seçildi. Dört yıl sonra, tekrar seçildi. 6 Haziran 2019’da Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı oldu.

Uzun süredir ortağı olan Markus Räikkönen ile birlikte bir çocuğu var.

İşte Sanna Marin’in o paylaşımları

 

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.