Ana SayfaSporFormula-1 Türkiye Grand Prix’si ne zaman başlıyor?

Formula-1 Türkiye Grand Prix’si ne zaman başlıyor?

Formula-1 seyircilerinin merakla beklediği Formula-1 Türkiye Grand Prix’sinin tarihi netleşti. Formula-1 Türkiye Grand Prix’si ne zaman başlıyor, hangi tarihte, takvim belli oldu mu?

Formula 1’de 2021 sezonu takvimine yeniden dahil edilen Türkiye Grand Prix’si, 1-3 Ekim’de gerçekleştirilecek. İstanbul Park’ın sahibi olan Intercity’nin yönetim kurulu başkanı Vural Ak, yarış organizasyonunun seyircili olarak gerçekleştirileceğini belirtti.

Haziran ayında yapılması planlanan ancak pandemi nedeniyle iptal edilen Formula-1 Türkiye Grand Prix’si Ekim ayında gerçekleştirilecek.

Formula 1 yönetiminden gelen resmi açıklamaya göre yarış 1-3 Ekim’de düzenlenecek.

Singapur GP organizatörleri, 2021 yarışının Kovid-19 salgını sonrası yaşanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle iptal edildiğini duyurmuş, takvimde yer açılmasının ardından gözler Türkiye’ye çevrilmişti.

İstanbul Park’ın sahibi olan Intercity’nin yönetim kurulu başkanı Vural Ak, kararla ilgili olarak “Haziran ayı içerisinde gerçekleştirmek üzere anlaşmış, fakat sonrasında seyahat kısıtlamaları nedeniyle organizasyon gerçekleştirilememişti. 2021 yılı takvimi içerisindeki tüm fırsatları yakından takip ettik ve tekrar takvime girmeyi başardık. ” dedi.

Yarış seyircili olacak

Ak, bilet satışlarına ilişkin olarak da şunları söyledi: Devletimizin aldığı pandemi önlemleri ve çalışmaları sayesinde yarışımızı seyircili olarak gerçekleştireceğiz. Yarışı gerçekleştireceğimiz tarih Türkiye’de ve İstanbul’da turizm sezonunun da sürdüğü zamanlara denk geliyor. Bilet satışlarına ilişkin gerekli bilgilendirmeyi en kısa sürede yapacağız.

DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.