Galata Wind Enerji halka arz ne zaman? Galata Wind borsa kodu nedir?

0
293
galata wind halka arz

Doğan Holding bünyesinde bulunan Galata Wind Enerji halka arz oluyor. Galata wind halka arz tarihi ise yatırımcılar tarafından merakla araştırıyor. Galata Wind halka arz ne zaman, borsa kodu nedir? Galata Wind hangi bankalardan alınır? Galata Wind Enerji izahname yayınlandı mı?

Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Doğan Holding’in bünyesinde barındırdığı Galata Wind Enerji, Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz başvurusunda bulundu. Yatırımcıların heyecanla beklediği halka arz, internet üzerinde de sıkça aranmaya başladı.

Galata Wind Enerji’nin halka arz tarihinin ne zaman olduğu gündeme en çok araştırılan konulardan biri olarak dikkat çekiyor. Öte yandan Galata Wind Enerji’nin borsada işlem göreceği kod da en çok araştırılan konulardan biri. Peki, Galata Wind Enerjinin halka arz tarihi netlik kazandı mı? Halka arz da hangi borsa kodu kullanılacak? Halka arz hangi bankalardan yapılabilecek?

Galata Wind halka arz ne zaman?

Doğan Holding, Galata Wind Enerji’nin halka arz başvurusu ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’na bir açıklamada bulundu. Holding’den yapılan açıklamada;

“Doğrudan bağlı ortaklığımız Galata Wind Enerji A.Ş.’nin tamamı ödenmiş toplam 534.791.457,65 Türk Lirası sermayesini temsil eden tamamı nama yazılı ve 1 Kuruş itibari değerdeki toplam 53.479.145.765 adet paylarından, toplam sermayesinin %25’ine karşılık gelen 13.369.787.000 adet paylarının halka arz edilmesine, ayrıca buna ilave olarak “ek satış” hakkı kullanımı kapsamında Galata Wind Enerji A.Ş.’nin toplam sermayesinin %5’ini temsil eden 2.673.957.000 adet paylarına “ek satış” imkânı tanınmak suretiyle bu payların da halka arza konu edilebilmesine ve bu itibarla ek satış hakkı kullanımı dahil, Galata Wind Enerji A.Ş.’nin toplam sermayesinin %30’unu temsil eden 16.043.744.000 adet paylarının halka arz edilmesine karar vermiştir. Galata Wind Enerji A.Ş. paylarının Sermaye Piyasası Kurulu kaydına alınması ve halka arza onay verilmesi talebiyle 04.03.2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulmuştur. Bu kapsamda gerekli izinlerin alınması amacıyla ayrıca Borsa İstanbul A.Ş. ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. başvuruları da yapılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

4 Mart tarihinde yapılan halka arzın ne zaman sonuçlanacağı ise henüz netlik kazanmadı. Halka arz tarihi SPK tarafından açıklandığında haberimiz güncellenecektir. Halka arz tarihi netlik kazanmadığından borsa kodu ve anlaşmalı banka ve aracı kurumlar da henüz netleşmiş değil. Haberlerimizi takip etmeye devam ederek, halka arzlarla ilgili güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

NOT: Halka arz ve borsa haberlerimiz, kesinlikle tavsiye ve yatırım niteliğinde değildir!

Galata Wind Enerji izahname için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here