Galata Wind Enerji halka arz tarihi belli oldu! Halka arz oransal mı, eşit mi?

Galata Wind Enerji’nin merakla beklenen halka arz tarihi belli oldu. Yatırımcıların heyecanla araştırdığı Galata Wind Enerji halka arz ne zaman hangi tarihte? Galata Wind Enerji halka arzı oransal mı eşit dağılım mı, izahnamede yer alan bilgiler neler? Galata Wind talep toplama ne zaman, kaç lot veriyor? Galata Wind hisse senedi ne kadar, borsa kodu nedir?

Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurusunu yaptıktan sonra onay sürecini bekleyen Galata Wind Enerji’nin halka arzı onaylandı. Birçok şirket halka arz olarak yatırımcılardan da büyük ilgi görmüştü. Halka arz olan bir başka şirket de Galata Wind Enerji oldu.

Son zamanlarda peş peşe gelen halka arzlara bir yenisi daha eklendi. Galata Wind Enerji’nin halka arz onayı uzun süredir beklenenler arasındaydı. Geçtiğimiz gün SPK bülteninde bu şirketin halka arzının onaylandığı açıklandı. Yatırımcıları ise hangi tarihte halka arz talep toplanacağını toplam kaç lot olduğunu ve borsada hangi kodla yer alacağını araştırıyor.

Şirket hakkında

Galata Wind, Türkiye’nin dört bir yanındaki gold standard sertifikalı rüzgar ve güneş santralleriyle %100 yenilenebilir enerji üretiyor, yenilikçi batarya çözümleri geliştiriyor. Evlerin, okulların, iş yerlerinin, akaryakıt istasyonlarının, üretim merkezlerinin çatılarına kendi enerjilerini üretmeleri için güneş enerjisi sistemleri tasarlıyor

Galata Wind Enerji A.Ş.  yatırımcı bazında tahsisat oranları;

– Bireysel %49

– Kurumsal %40

– Yurtdışı Kurumsal %10

– Şirket Çalışanları %1

Galata Wind Enerji halka arz ne zaman, borsa kodu nedir?

Galata Win Enerji halka arz onayını aldı ve 15-16 Nisan tarihlerinde talep toplayacak. Şirketin talep toplamasının birçok banka ve aracı kurum üzerinden yapılması bekleniyor. Öte yandan Galata Wind’in borsa kodunun da #GWIND olması bekleniyor.

Galata Wind eşit dağıtım mı oransal mı?

Galata Wind Enerji’nin halka arzı eşit dağıtım yöntemi ile olacak. Galata Wind Enerji 133.697.570 Lot + 26.739.570 Lot 5,06 Tl den Halka Arz Edilecek.

Galata Wind izahname ve diğer belgeler için tıklayın

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.