Galler nerede, nüfusu kaç, başkenti neresi? Galler yaşam şartları nasıl?

A Milli Futbol Takımımızın EURO 2020 Grup mücadelelerinde Galler ile karşılaştığı maç nedeniyle Galler merak konusu oldu. Maçı izleyenler, Galler’in nerede olduğunu, nüfusunu ve yaşam şartlarını merak ederek araştırmaya başladı. İşte Galler hakkında bilgiler.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Euro 2020 grup mücadelelerinde Galler ile karşı karşıya geliyor. Bir yandan maçı izleyen seyirciler, diğer yandan belki de adını ilk kez duydukları bu ülkeyi internette araştırıyor. Büyük Britanya’ya bağlı ülkelerden biri olan Galler hakkında internet ortamında sıkça araştırmalar yapılıyor. İşte Galler hakkında merak edilen ve bazı konular ve detayları…

Galler neresi, nüfusu kaç?

Galler, Büyük Britanya’da Birleşik Krallık’a bağlı dört ülkeden biri. Doğuda İngiltere’nin Cheshire, Shropshire, Herefordshire ve Gloucestershire kontlukları, güneyde Bristol Kanalı, batıda ve kuzeyde İrlanda Denizi ile çevrilidir. Galler’in nüfusu 2019 verilerine göre 3 milyon 136 bindir.

Galler bayrağı iki eşit yatay horizantal zeminin üst kısmı beyaz, alt kısmı yeşil renkle bezenmiştir. Bayrağın tam ortasında kırmızı renkte bir ejderha bulunmaktadır. Galler ülkesi uluslararası areneda Birleşik Krallık’ın bir parçasıdır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.