Gelecek Varlık (GLCVY) halka arz sonuçları, kaç lot verdi, borsada ne zaman işlem görecek?

Geçtiğimiz hafta yayınlanan SPK Bülteni’nde halka arz onayı alan şirketlerden biri olan Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş. talep toplama işlemlerini tamamladı. Gelecek Varlık halka arz sonuçları açıklandı mı, kaç lot dağıttı, borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak?

7 Ekim 2021 tarihinde yayınlanan SPK Bülteni’nde 3 şirkete halka arz onayı çıkmıştı. Bu şirketlerden biri de Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş. oldu. Şirket, halka arz onayı aldıktan sonra, bankalar ve aracı kurumlar üzerinden talep toplama işlemlerini gerçekleştirdi.

14-15 Ekim tarihlerinde yapılan talep toplama işlemleri tamamlandı. Halka arza katılan yatırımcılar, şirketin sonuçlarını araştırıyor. Peki, halka arz sonuçları açıklandı mı, kaç lot verdi?

Gelecek Varlık Yönetimi halka arz ne zaman?

Gelecek Varlık’ın halka arz olacağı açıklandı. Talep toplamasında ek satış hariç toplam 22 milyon adet payın satışa sunulacağı halka arzda, ek satışlarla beraber toplam pay adedinin 26,4 milyonu bulması beklenmekte. Halka arz işlemi sonunda Gelecek Varlık’ın halka açıklık oranı ek satışlar dışında yüzde 15,75, ek satışlar gerçekleşirse ise yüzde 18,9 olmuş olacak.

Oransal dağıtım yöntemi ile halka açılacak hisselerin %40’ı yurt içi bireysel yatırımcılara, %20’si yurt içi yüksek başvurulu yatırımcılara, %30’u yurt içi kurumsal yatırımcılara, %10’luk bir bölümü ise yurt dışı kurumsal yatırımcılara ayrılmış durumda.

Gelecek Varlık Yönetimi halka arz sonuçları için TIKLAYIN

ÖNEMLİ DUYURU: Gelecek Varlık Yönetimi dahil olmak üzere, halka arz olan tüm şirketlerin halka arzlarına dair tüm gelişmeleri, Google Play’de yer Halka Arz Hisseler adlı uygulamadan anlık bildirimlerle öğrenebilirsiniz. Uygulamayı BURADAN indirebilirsiniz.

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.