Home Ekonomi Gıpta Ofis katılım endeksine uygun mu? Kaç lot verir?

Gıpta Ofis katılım endeksine uygun mu? Kaç lot verir?

0
23

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 31 Ağustos tarihinde 2 şirketin halka arzına onay verdi. Bu şirketlerden biri de Gıpta Ofis Kırtasiye oldu. Halka arzda en çok merak edilen konu ise katılım endeksi durumu. Peki, Gıpta Ofis halka arz katılım endeksine uygun mu?

SPK’nın 31 Ağustos tarihinde halka arzına onay verdiği şirketlerden Gıpta Ofis’in taslak izahnamesinde yer alan bilgiler belli oldu. Şirket, 32 milyonu sermaye artırımı ve 8 milyonu ortak satışı olmak üzere toplam 40 milyon lotu halka arza konu edecek. Gıpta Ofis’in halka arzda işlem kodu ise GIPTA olacak.

Öte yandan şirketin halka arzında fiyat ise 20,90 TL şeklinde açıklandı. Halka arz sonrası ­borsada fiili dolaşım ise %30,30 olacak. Gıpta Ofis’in halka arzında tahsisat oranları henüz netleşmedi. Öte yandan halka arz iskonto oranı da onaylı izahnamenin ardından netilk kazanacak. Gıpta Ofis’in halka arzında bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemi uygulanacak.

GIPTA OFİS HALKA ARZ KATILIM ENDEKSİNE UYGUN MU?

Yatırımcıların en çok merak ettiği konulardan biri, Katılım Endeksi konusu oldu. Gıpta Ofis’in katılım endeksine uygun olup olmadığı, SPK onaylı izahnamenin yayınlanmasının ardından netlik kazanacak.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.