Girişim Elektrik halka arz eşit mi, oransal mı? GESAN hangi bankalarda var?

Sermaye Piyasası Kurulu, 29 Temmuz 2021 tarihinde açıklanan SPK Bülteni’nde Girişim Elektrik’in halka arzının onaylandığını açıklamıştı. SPK’nın bu onayının ardından yatırımcılar, şirket hakkında detaylı araştırmalar yapıyor. Peki, Girişim Elektrik (GESAN) halka arz ne zaman, borsa hisse işlem kodu nedir? Girişim Elektrik eşit dağıtım mı oransal dağıtım mı? İşte detaylar…

SPK tarafından halka arzına onay verilen şirketlerden biri olan Girişim Elektrik, talep toplama işlemlerine başlıyor. 17 TL sabit fiyat yöntemi ile halka arz olacak olan şirket hakkında detaylı araştırmalar ise başladı.

Yatırımcılar, bu şirketin halka arzına katılmak için öğrenmek istedikleri bilgileri internet üzerinde araştırıyor. 15.000.000 TL nominal değerli paylar sermaye artırımı, 12.000.000 TL nominal değerli paylar ortak satışı yoluyla olmak üzere toplam 27.000.000 TL nominal değerli pay halka arz edilecek Halka arz edenlerin ayrıca 2.000.000 TL nominal değerli ek pay satış hakkı bulunmaktadır. Halka açıklık oranı %23,47 olup, ek pay satışı olması halinde %25,21 olacak.

“235 MİLYON TL NET KARA SAHİBİZ”

Girişim Elektrik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı M.Behiç Harmanlı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Halka arz ile kurumsal yapımızı güçlendirmeyi, markalaşma ilkelerini geliştirmeyi, sektörel büyüme hedefimize ivme kazandırmayı ve bu zamana kadar kazandığımız tecrübelerle elde ettiğimiz değeri yatırımcılarımızla paylaşmayı amaçlıyoruz” dedi.

Girişim Elektrik’in 2020 yılında 880 milyon TL hasılat elde ettiğini ve 235 milyon TL net kâra sahip olduğunu kaydeden Harmanlı, “Ülkemize önemli bir katma değer sağlayan Girişim Elektrik, yenilenebilir enerjinin bölgedeki önde gelen aktörlerinden biri olarak uzun yıllardır hem Türkiye’nin dört bir yanında hem de tüm EMEA bölgesinde yatırımcıları verimli, kazançlı ve ihtiyaçları doğrultusunda optimize edilmiş yatırımlarla buluşturuyor. Şimdi yeni hedeflerimizle bu faydayı en üst seviyeye çıkaracağız” açıklamasını yaptı.

Girişim Elektrik halka arz detayları

Talep toplama tarihleri: 11-12-13 Ağustos

Halka arz büyüklüğü: 12.000.000 TL (satış) + 15.000.000 TL (bedelli sermaye artırımı) + 2.000.000 TL (ek satış)

Borsa işlem kodu: GESAN

Hisse fiyatı: 17 TL

Halka Arz şekli: Bireysel yatırımcıya eşit dağıtım, kurumsal yatırımcıya oransal dağıtım planlanıyor…

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.