Hayal Köseoğlu kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Oyuncu Hayal Köseoğlu son zamanlarda merak edilen ve araştırılan isimlerden biri oldu. Güzel oyuncu hakkında birçok kişi internette biyografisini araştırıyor. Hayal Köseoğlu kimdir, kaç yaşında aslen nereli? İşte detaylar!

Usta oyuncu Tamer Karadağlı’nın Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olmasının yankıları sürerken bir çıkış da Hayal Köseoğlu’ndan geldi.

Hayal Köseoğlu Tamer Karadağlı’nın bu ataması hakkında “Samimiyetle soruyorum: Benim 2016’da mezun olup daha fazla tiyatro oyununda oynamış (Tamer Karadağlı 92’den beri 6 oyunda oynamış) ve daha fazla tiyatro oyunu yönetmiş (Tamer Karadağlı 0 oyun yönetmiş) arkadaşım var. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü olmak için belli bir niteliğe ihtiyaç olması gerekmez mi? Şaşkınlıklar içerisindeyim.” İfadelerini kullandı. Gelen bu paylaşım sonrasında Köseoğlu hakkında birçok konu da merak konusu oldu. Oyuncu Hayal Köseoğlu kimdir, kaç yaşında, aslen nereli? İşte detaylar!

HAYAL KÖSEOĞLU KİMDİR?

Hayal Köseoğlu, 20 Aralık 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Küçük yaşta oyunculukla tanışan Köseoğlu, 6 yaşında Ruhsar dizisinde ilk oyunculuk tecrübesini yaşamış; Mahallenin Muhtarları, Aşk-ı Memnu,  Muhteşem Yüzyıl,  Arkadaşlar İyidir, İstanbullu Gelin ve Mucize Doktor dizilerinde rol almıştır.

‘Sesinde Aşk Var’, ‘Yedinci Koğuştaki Mucize’, ‘Özgür Dünya’, ‘Beni Sevenler Listesi’ gibi başarılı filmlerde yer alan sanatçı ‘Bir Nefes Daha’ filmindeki performansıyla bu yıl 28.’si düzenlenen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde ‘Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu. Son olarak Köseoğlu, ‘Mahkum’ adlı dizide sevenleriyle buluştu.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.