Hazreti Muhammed’in karikatürlerini çizen Lars Vilks öldü mü? Kimdir, neden öldü?

İslam karşıtlığı ile bilinen ve Hazreti Muhammed’in karikatürlerini çizdiği gerekçesi ile de İslam dünyasından ağır eleştiriler alan Lars Vilks’in ölüm haberi üzerine, kendisinin nasıl ve neden öldüğü merak konusu oldu. Lars Vilks öldü mü, neden ve ne zaman öldü? Lars Vilks yanarak mı öldü, videosu var mı?

Son yıllarda İslam düşmanlığı yapan ve Hazreti Muhammed’in karikatürlerini de çizerek tepkileri üzerine çeken İsveçli karikatüristin, geçirdiği trafik kazası sonrasında yanarak öldüğü ortaya çıktı.

İsveç’in Dagens Nyheter gazetesinin haberine göre, Lars Vilks ve iki koruma polisi Trafik kazasında yaşamını yitirdi. İsveç Emniyet Genel Müdürü Anders Thornber, yaptığı açıklamada olayı doğrulayarak iki polis memurunun ailelerine başsağlığı diledi.

KAZAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İsveç devlet televizyonu SVT’nin haberine göre, Smaland bölgesinde bulunan Markaryd yerleşim birimine yakın otoyolda bir kamyon ile otomobilin çarpışması sonucu patlayan ve alev alan araçlarda 3 kişi yanarak öldü, bir kişi ağır yaralandı. Yaralanan kişinin kamyon şoförü olduğu, otomobilde ölen kişilerin Lars Vilks ve iki polis koruması olduğu kaydedildi. Smaland polisi, olayla ilgili soruşturma başlattıklarını duyurdu.

İslam karşıtı karikatürleriyle biliniyordu Lars Vilks feci şekilde hayatını kaybetti

2007 YILINDAN BU YANA GİZLİ ADRESTE YAŞIYORDU

2007 yılında İsveç’in yerel gazetesi Nerikes Allehanda, Lars Vilks’in Hz. Muhammed’e hakaret içeren karikatürlerini yayımlamış, karikatürler İslam dünyasında büyük tepkiye neden olmuştu. 2007 yılından bu yana gizli bir adreste yaşayan ve polis korumalarıyla gezen Vilks, birçok programda protesto edilmiş ve yumurtalı saldırıya uğramıştı.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.