Hitit Bilgisayar halka arz ne zaman, eşit mi oransal mı? Hangi bankalarda var?

Pegasus iştiraklerinden Hitit Bilgisayar’ın halka arz olacağı KAP’a yapılan açıklama ile duyruldu. Yatırımcılar Hitit Bilgisayar halka arz detaylarını araştırıyor. Hitit Bilgisayar halka arz ne zaman?

Hitit Bilgisayar halka arz oluyor. Pegasus, şirketin halka arzına ilişkin açıklamayı KAP’a bildirdi.

Açıklamada şu detaylar paylaşıldı:

%50 iştirak payına sahip olduğumuz Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. tarafından bir kısım Hitit Bilgisayar paylarının halka arzına ilişkin çalışmaların başlatılmasına karar verilmiştir. Halka arz işlemleri ve bu doğrultuda hazırlanacak pay izahnamesi Sermaye Piyasası Kurulu onayına tabidir. Özel Durum Açıklaması Türkçe ve İngilizce hazırlanmış olup iki metin arasında herhangi bir çelişki olması durumunda Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Hitit Bilgisayar hakkında

1994 yılında kurulan Hitit Bilgisayar Hizmetleri, sektörün hızla büyüyen oyuncularının en çetin ve karmaşık ihtiyaçlarını dahi karşılayabilecek düzeyde yeni nesil havayolu, havaalanı ve seyahat yazılım ürünleri ve servisleri sağlamaktadır.

Crane PAX / DCS ürünleri, rezervasyon, biletleme, check-in, yolcu kalkış kontrolü, ekip planlama ve sadakat yönetimi ihtiyaçlarını karşılarken, Crane RA, Crane CA, Crane SP, Crane OCC, Crane CREW ve Crane ALM, sırasıyla, gelir muhasebesi, gider muhasebesi, tarife planlama, operasyon kontrolü, ekip planlama, tur operatörü /charter yönetim ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Müşterileriyle kurduğu yakın ilişkileriyle tanınan Hitit, ürünleri ve servisleri ile ilgili olduğu kadar, müşteri hizmetleri konusunda da mükemmel geri dönüşler almakta ve bu geri dönüşleri daha da kaliteli ve başarılı hizmetlere dönüştürmektedir.

Rezervasyon sistemleri üzerinden geçen 55 milyondan fazla yolcu ile dünya havayolu PSS (Yolcu Servis Sistemi) endüstrisinde 5. sırada bulunan Hitit, Avrupa’dan Asya’ya, Afrika’dan Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlere uzanan müşteri portföyünü hızla çoğaltmaya ve çeşitlendirmeye devam etmektedir.

Hitit Bilgisayar halka arz ne zaman?

Şirket, hazırlanacak taslak izahnameyi SPK’ya sunacak ve daha sonra beklemeye başlayacak. SPK’dan çıkacak onay ile talep toplama işlemi gerçekleştirilecek ve ardından hisseler borsada işlem görmeye başlayacak.

Şirketin halka arzı hakkında gelişmeler oldukça sitemizde yer verilecektir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.