Huawei Google Discovery’de ana ekrana atma hatası neden olur, çözümü nedir?

Çin’in teknoloji devlerinden biri olan Huawei’in özellikle Mate 20 Lite modelinde görülen discovery problemi can sıkıcı bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Huawei Google Discovery problemi nasıl çözülür, sebebi nedir? Huawei Google Discovery’de ana ekrana atma hatası çözümü nedir?

Dünyanın en çok tercih edilen telefon markalarının başında şüphesiz Huawei geliyor. Özellikle son 5 yılda çıkardığı akıllı telefon modelleri ve yüksek çözünürlüklü kameralara sahip modelleri ile adından söz ettiren Huawei, birçok markaya da ciddi anlamda rakip olmuştu.

Piyasaya çıktığı günden bu yana farklı modeller ile kullanıcıların karşısına çıkan Huawei’in en çok satan modellerinden biri de Mate 20 Lite modeli oldu. Ancak bu modelin sahip olduğu bir hata telefon kullanıcılarının da canını sıkmaya devam ediyor.

Huawei Mate 20 Lite kullanıcıları, ana ekranda iken ekranı sağa çektiklerinde Google’ın haberlerinin yer aldığı Discovery bölümüne erişim sağlıyor. Ancak bu özelliğin hatalı olması sebebiyle, telefon kullanıcıyı Discovery’den atıyor ve ana ekrana dönüyor.

Huawei Google Discovery’de ana ekrana atma hatası sebebi nedir?

Huawei Google Discovery’de ana ekrana atma hatası tamamen yazılımsal bir hatadır ve genellikle Mate 20 Lite modelinde görülmektedir. Bu modelin kullanıcıları gerek sosyal medyada gerekse bazı şikayet platformlarında bu sorunu dile getirmeye devam ediyor.

Huawei Google Discovery’de ana ekrana atma hatası nasıl çözülür?

  • Telefonunuza format atmayı deneyin
  • Yazılım güncellemesi yapın
  • Son yazılımı kullandığınızdan emin olun
  • Çözüm bulamamanız halinde telefonu servise gönderin

Bu yazımızda ‘Huawei Google Discovery ana ekrana atma hatası ve çözümü’ konusuna değindik.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.