İhlas Haber Ajansı (İHA) halka arz ne zaman, izahname yayınlandı mı, eşit mi oransal mı?

Türkiye’nin önde gelen haber ajanslarından biri olan İhlas Haber Ajansı’nın halka arzı, yatırımcılar tarafından merak edilmeye ve araştırılmaya başladı. İhlas Haber Ajansı (İHA) halka arz talep toplama tarihleri ne zaman? İHA borsa hisse kodu nedir? İHA hangi bankalarda var, eşit mi oransal mı? gibi araştırmalar internette sıkça yapılıyor?

Son zamanlarda SPK’ya yapılan halka arzlara bir yenisi daha ekleniyor. Türkiye’nin en büyük haber ağına sahip ajanlarından biri olan İhlas Haber Ajansı, borsaya açılıyor. Şirketten yapılan açıklamada, Borsa İstanbul ve Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurunun bu hafta iletileceği kaydedildi.

Yatırımcılar, gelen bu haberin ardından başvurunun ne zaman yapılacağını ve talep toplama tarihlerini internette araştırmaya başladı. İhlas Haber Ajansı’nın halka arz bilgilerinden önce, şirket hakkında detaylı bilgilere bir göz atalım…

İhlas Haber Ajansı hakkında

Haber ajanslığı ile iştigal etmekte olup yurt içinde ve yurt dışında görüntülü, yazılı ve fotoğraflı haber üretmekte, bu haberleri uydu aracılığıyla ve diğer yollarla pazarlamaktadır.

1993 yılında faaliyete geçen İhlas Haber Ajansı (İHA), görüntülü, yazılı ve fotoğraflı haberleri uydu ve internet üzerinden abonelerine ulaştırmaktadır.

İHA, yurt içinde ve dışındaki 145 noktada, kadrolu ve telifli 1.050 yi aşkın çalışanı ile 460 kamerası ve 320 dijital fotoğraf makinesiyle, görüntülü, yazılı ve fotoğraflı haber üretmektedir. Yerelden servis edilen haberlerden başka genel merkezine ulaşan ve işlenen haberlerden, günde ortalama 300 görüntü, 1.000 haber metni ve 3.000 fotoğraf, İHA abonesi olan radyo, televizyon, gazete, web sitesi ve kurumlara uydu ve internet üzerinden servis yapılmaktadır. Dünya çapında ajans faaliyetlerinde bulunan İHA, haberlere hızlı ulaşma, canlı yayın yapabilme, farklı ülkelerde teknik altyapı imkânları bulundurabilme yeteneklerine sahiptir. İHA, operasyonel güç, hız ve aktivasyon açısından değerlendirildiğinde bölgesinin en güçlü ajansıdır.

Çoğu Türkiye dışında olmak üzere kendisine ait 32 uplink noktası olan İHA, bu sayede olayların kaynağına çok hızlı ulaşarak canlı yayın yapabilmekte, bunları uydu üzerinden tüm dünyaya servis edebilmektedir.

Halen yapılmakta olan HD geçiş hizmetlerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası abone ve müşterilere HD (High Definition) görüntü aktarımı yapılmaktadır.

Türkiye içerisindeki abone sayısını 2.000’in üzerine çıkaran İHA, yapılan bu çalışmalar ile ulusal medyanın olduğu kadar yerel ve bölgesel medyanın da haber ihtiyaçlarını hızlı ve güvenilir şekilde temin etmelerinde ajans olarak önemli destek vermektedir.

2019 yılsonu itibarıyla İhlas Gazetecilik A.Ş.’nin İHA’daki iştirak oranı \%25, İhlas Yayın Holding’in iştirak oranı ise \%75’tir.

İhlas Haber Ajansı halka arz ne zaman?

İhlas Haber Ajansı, SPK’ya ve Borsa İstanbul’a halka arz başvurusunu 14-18 Haziran tarihlerini kapsayan hafta içerisinde yapacak. Şirket, daha sonra SPK’dan gelecek onayı bekleyecek.

İhlas Haber Ajansı halka arzının izahname, lot adedi, lot fiyatı, eşit mi yoksa oransal mı olduğu ise yapılacak başvurunun ardından belli olacak.

İhlas Haber Ajansı halka arz başvurusu yapıldığında haberimiz güncellenecektir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.