İlber Ortaylı ile gündeme gelen Cansu Canan Özgen kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı ile yaptığı canlı yayınla gündeme gelen Cansu Canan Özgen’in kim olduğu merak konusu oldu. Cansu Canan Özgen kimdir? Cansu Canan Özgen nereli? Cansu Canan Özgen mesleği ne?

Cansu Canan Özgen’in kim olduğunu merak edenler konuyu internette araştırmaya başladı. Ünlü Sunucu Cansu Canan Özgen, Prof. Dr. İlber Ortaylı ile canlı yayın bağlantısı yapmış ve Ortaylı canlı yayının bittiğini sandığı anlarda Cansu Canan Özgen’e ‘Maşallah şuna bak’ ifadelerini kullanmıştı. Görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu. Cansu Canan Özgen’in hayatı merak konusu oldu. Cansu Canan Özgen kimdir? İşte detaylar…

CANSU CANAN ÖZGEN KİMDİR?

Cansu Canan Özgen 23 Eylül 1989’da İstanbul’da doğdu. İTÜ Maden Mühendisliği Bölümü mezunudur. BJK TV’de başladığı sunuculuk kariyerinde daha sonra Habertürk TV’ye geçmiş, burada çalıştığı 2013-2018 yılları arasında haber kuşaklarında sunuculuk yapmış, ayrıca gizem-strateji ve tarihsel konuların ele alındığı “Öteki Gündem” programı ile ekranlara gelmiştir.

2018’de Habertürk TV’den ayrılarak A Haber Kanalı’na geçerek bir süre hafta sonu haber kuşaklarını sunan Özgen 2019 yılının başından itibaren aynı yayın grubuna bağlı A Para kanalına geçerek Cuma geceleri yayınlanan “Gündem Dışı” programıyla ekranlara gelmeye devam etmiştir.

1 Ağustos 2019’da A Para kanalından ayrılan Özgen, TV8’e geçerek “8’de Bugün” programıyla ekranlara gelmeye başlamıştır.

Sunuculuk kariyeri dışında bireysel olarak ve sanat tarihçisi Talha Uğurluel ile birlikte kitaplar yazıp yayınlayan Cansu Canan Özgen ayrıca birçok kitap semineri ile fuarda konuşmacı olarak yer almıştır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.