Instagram beğeni sayısı neden görünmüyor, beğeni sayıları nasıl görünür?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım platformlarından biri olan Instagram, gün geçtikçe kendini yenilemeye ve değiştirmeye devam ediyor. Ancak Instagram’ın yaptığı son güncelleme ile artık fotoğraf ve video gibi gönderilere gelen beğeni sayısı görünmemeye başladı. Bu durumun çözümü ise internette sıkça aranıyor. Peki, Instagram beğeni sayısı nasıl görünür, neden görünmüyor?

Facebook şirketi tarafından satın alındıktan sonra kendisini sürekli geliştiren Instagram, yayınladığı son güncelleme ile kullanıcılarının adeta canını sıktı. Instagram kullanıcıları, gönderilerine gelen beğeni sayılarını artık görüntüleyemiyor. Peki bu durum neden kaynaklanıyor, Instagram beğeni sayısı nasıl görüntülenir?

Instagram bilindiği üzere dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım platformlarından biri. Özellikle fotoğraf ve kısa video paylaşımlarında dünyanın öncüsü desek yanlış söylemiş olmayız. Genellikle eğlence amacıyla kullanılan bu uygulama, gün geçtikçe de kendisini yenilemeye devam ediyor.

Instagram kullanıcıları, takip ettikleri ünlülerin, fenomenlerin ya da bizzat kendilerinin gönderilerine gelen beğeni sayılarını da zaman zaman haliyle merak ediyor. Eskiden Instagram’da paylaşılan bir gönderinin beğeni sayısı görüntülenirdi. Ancak gelen son güncelleme ile bu sayılar artık görüntülenemeye başladı.

Bu durumun can sıkıcı olduğunu söyleyen Instagram kullanıcıları ise çözümü yine internette araştırmaya başladı. Peki, bu durumun bir çözümü var mı, yani Instagram’da gönderilere gelen beğeni sayıları görüntülenebilir mi? Bu soruya kısaca evet yanıtını vererek önce içinizi ferahlatalım. Daha sonra beğeni sayılarını nasıl göreceğinizi anlatalım.

Instagram’da beğeni sayıları neden görüntülenmiyor?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, Instagram’da gönderilere gelen beğeni sayıları artık görüntülenemiyor. Bu durumun nedenini açıklamak ise oldukça zor. Sadece şirketin aldığı yeni karar doğrultusunda olabileceği ve belki de bot hesaplardan gelen beğenilerin, gönderiyi gören insanları yanıltmaması için böyle bir karar alındığı görüşünü tahmin ediyoruz.

Instagram beğeni sayısı nasıl görünür?

Instagram’ın Android ve IOS mobil uygulamalarında beğeni sayılarını görmek maalesef artık olanaksız. Ancak beğeni sayısını görmek istediğiniz gönderiyi, eğer bilgisayar üzerinden açarsanız, bu özelliğe erişmeniz mümkün.

  • Bilgisayar üzerinden Instagram’a giriş yapın.
  • Daha sonra, beğeni sayısını görmek istediğiniz gönderinin paylaşıldığı hesaba gidin.
  • Ardından bilgisayarın, faresini (ok işaretini) gönderinin üzerine getirin.
  • Bu sayede, Instagram’da paylaşılan gönderinin beğeni sayısını rahatça görebileceksiniz.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.