Ana SayfaBilim ve TeknolojiIphone 13 ne zaman Türkiye’ye gelecek? Iphone 13 özellikleri nedir, Türkiye fiyatı...

Iphone 13 ne zaman Türkiye’ye gelecek? Iphone 13 özellikleri nedir, Türkiye fiyatı ne kadar?

Teknoloji devi Apple tarafından üretilen Iphone markasının son modeli Iphone 13’ün fiyat listesi ve özellikleri sızdırıldı. Iphone hakkında detaylı bilgi araştıranlar, bu modeli internet üzerinde araştırıyor. Iphone 13 özellikleri ve fiyatı nedir? Iphone 13 Türkiye fiyatı nedir, ne zaman Türkiye’ye gelecek?

Dünyanın en çok tercih edilen telefon markalarından biri olan Apple Iphone, bu yaza özel Iphone 13 modelini çıkarma kararı aldı. Firmanın aldığı karar doğrultusunda üretilen modellerin fiyat listesi ve özellikleri gibi bazı bilgiler internette sızdırıldı.

Telefonun kamera modülü çok daha büyük ve daha gelişmiş görüntüler kaydetmeyi sağlayacak. Öte yandan en önemli değişikliklerden biri de kesinlikle ‘çentik tasarımının küçülecek’ olması. Akıllı telefonun ortaya çıkan görüntüsünde, önceki sızdırılan görüntülerin oldukça benzediğini görüyoruz.

Telefonun çelik çerçevelerine ek olarak lens ve modüllerinin gelişmiş olacağı belirtiliyor. Serinin aynı zamanda iPhone 13 yerine iPhone 12S olarak adlandırılacağı söyleniyor.

Yeni iPhone 13 Pro Max’in bataryası 12’deki versiyona göre 665 mAh daha fazla olacak. Bu da yüzde 15’ten fazla bir artış anlamına geliyor.

Cnet tarafından yapılan haberde telefonun olası fiyatları da listeleniyor. Şimdi ise çapraz kamera lensi kurulumu ile bizleri turuncu tonlarında bir iPhone 13 karşılıyor. Daha önce görmediğimiz bir renk ile sızdırılan telefon, gerçekten de dikkat çekecek gibi duruyor. Apple özellikle renk konusunda iPhone 13 serisinde iddialı olacak, zira pembe tonlarında da bir iPhone 13’ün sızdırıldığını görmüştük.

Twitter hesabı üzerinden yeni iPhone 13 rengini paylaşan Ian Zelbo, daha önce de farklı detaylarıyla telefon serisine bakış atmamızı sağlamıştı.

Apple yıllardır benzer renkler üzerinden giderken, iki yıldır kullanıcılarına yeni seçenekler sunuyor. Yeni iPhone serisinde en önemli detaylardan biri de kesinlikle çentiğin küçülecek olması. Öte yandan daha kompakt bir tasarım ile bizleri karşılayacak olan Apple, iPhone 13 ile bizleri şaşırtabilir.

iPhone 13, 2021 yılının son aylarında (Eylül, Ekim) ayında satışa çıkarılması bekleniyor.

Sızdırılan fiyat listesinde aslında en dikkat çeken detay depolama alanının genişletilmesi ve 1 TB kadar büyük bir alanın kullanıcıları karşılaması oluyor.

 

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.