İŞKUR’dan Evde Paketleme İşi Başvuru Formu Duyurusu

İŞKUR’dan evde paketleme işi hakkında son dakika açıklaması yapıldı ve başvuru adresi paylaşıldı.

Evde ek iş yaparak para kazanmak isteyen yüzlerce kişiye şok. İŞKUR başvuru sayfasını açıkladı.

Ekonomik sıkıntıların yaşandığı son günlerde tek maaş yetmeyen vatandaşlar, evden ek iş yaparak para kazanmak istiyor. Özellikle ev hanımlarının başvurduğu evden ek imkanlarında birçok kişi dolandırıldı.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAYINLANIYOR

Sosyal medya üzerinden yayınlanan ilanlarda bazı sahte kişiler ilanlar yayınlıyor. Yayımlanan bu sahte ilanlara kanan vatandaşlar, evden iş yapmak için başvuru yapıyor.

HANGİ İŞLER VERİLİYOR?

Genellikle evden çalışmak isteyenlere evde toka yapma, nikah şekeri paketleme, mum paketleme, kulak çubuğu paketleme, sabun yapma, poşet paketleme gibi işler veriliyor.

İŞKUR’UN ADINI KULLANIYORLAR

Söz konusu ilanlarda İŞKUR’un adının da kullanıldığı görülüyor. Profil fotoğrafına İŞKUR logosunu da koyan dolandırıcılar, bu şekilde vatandaşları kandırıyor. Daha sonra kişilerin kimlik bilgilerini de alarak onları işe alacaklarını söylüyorlar.

HATTA VE HATTA…

Bazı dolandırıcılar, sahte kişilere çektirdikleri videolarla işin gerçek olduğuna ciddi şekilde inandırıyorlar. Videolarda iş yaparken çekilen kadın,ar bu şirkete teşkkür ederek evden ciddi para kazandıklarını söylüyor. Buna inanan , paraya çalışmaya ihtiyacı olan özellikle ev hanımları ise dolandırılıyor.

KAPORA İSTİYORLAR

İşi kabul eden kişilere bu dolandırıcılar, işi vereceğiz ama kapora göndermeniz gerekiyor diyor. Gönderilen her iş için kapora alınacağını söyleyen bu kişiler, böyle çalışıldığını söylüyor. Kapora gönderildikten sonra da bu kişi hesabını siliyor ve ortadan kayboluyor.

KİMLİK BİLGİLERİNİ DE ALARAK KULLANIYORLAR

Dolandırıcılar, kişilerin kimlik bilgilerini de bu süreçte ele geçirerek ileride başka dolandırıcılıklar da yapıyor.

İŞKUR ise yaptığı açıklamada iskur.gov.tr adresi dışındaki işkur ilanlarına itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

İŞKUR’UN SAYFASINDAKİ İLAN: BAŞVURU FORMU SADECE BU SAYFADA

İŞKUR resmi sayfasında paketleme işçisi pozisyonuna çok sayıda personel alımı yapıldığı görüldü. Bu ilanlardan bazıları evden paketleme , bazıları ise fabrikalarda , üretim tesislerinde paketleme işçiliği oluyor. esube.iskur.gov.tr adresine giderek paketleme işlerine bakabilir, yaşadığınız şehirde evde paketleme işi veren firma olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx

Yukarıdaki sayfadan paketleme işi kadrolarına ulaşabilirsiniz.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.