İzzet Pinto kimdir, kaç yaşında, nereli?

Son zamanlarda İzzet Pinto ismi, sosyal medyada ve haber bültenlerinde sık sık geçmeye başladı. Özellikle Gazeteci Cüneyt Özdemir’in dijital satışı ile gündeme gelen ve bu kez de Saba Tümer’in kahkahasını satın alan İzzet Pinto, merak edilmeye ve araştırılmaya başladı. İzzet Pinto kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor?

İzzet Pinto, son zamanlarda NFT üzerinden yapılan satışlar ile gündeme gelmeye devam ediyor. Ünlü isim, Gazeteci Cüneyt Özdemir’in attığı “Bu tweet bir ‘SANAT ESERİ’dir! #merhabaNFT” twetini 10 bin dolar karşılığında NFT sistemi ile satın almıştı.

İzzet Pinto bu kez de Saba Tümer’in kahkasına 90 bin TL ödeyerek satın aldı. Meşhur kahkahasını sattığını duyuran Saba Tümer, satışından 90 bin TL elde ettiğini yazdı. Bu bilgiyi takipçileriyle sosyal medya platformu Instagram’dan paylaşan ünlü sunucu, şu ifadeleri kullandı: “Dünyada bir ilk. Kahkaham #nft olarak rekor bir fiyata satıldı. Sevgili İzzet Pinto 90 bin TL ödedi… Ben de bu parayı eşit olarak Darüşşafaka, Tohum Otizm Vakfı ve 10 bin fidanla ‘Kahkaha Korusu’ yaptırmak için bağışlıyorum. Bağışlar gerçekleşince dekontları story bölümünde paylaşacağım.”

İzzet Pinto kimdir?

İzzet Pinto, Dünyanın önde gelen bağımsız TV içerik dağıtıcısı olan Global Agency’nin kurucusudur. 1978 doğumlu olan Pinto, eğitimini Türkiye ve ABD’de tamamladı. Uzun yıllar Uzakdoğu’da ticaretle ilgilenmesinin ardından, Türkiye’nin en çok satan yazarlarını yurtdışında temsil etti. 2008 yılında Global Agency’i kuran Pinto, format ihracatıyla başladığı yolculuğuna Türk dizi ihracatıyla devam etti ve bugün dünyanın her yerinden 150 seçkin projeyi temsil ediyor. İzzet Pinto, Junior Chamber International tarafından Yılın Girişimci Ödülü (2008) ve MIPTV Onur Madalyası (2018) ödülü aldı.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.