Jahrein kimdir, gerçek adı nedir, kaç yaşında, nereli? Jahrein nerede yaşıyor?

Youtube fenomeni Jahrein, ünlülerle ve siyasetçilerle yaptığı söyleşilerle adından söz ettirmeyi başardı. İzleyiciler ise Jahrein isimli Youtuber’ın gerçek adını ve hakkındaki diğer detayları araştırmaya başladı. Jahrein kimdir, gerçek adı nedir? Jahrein kaç yaşında, nereli, nerede yaşıyor? Jahrein gerçek mesleği nedir?

Jahrein isimli Youtube fenomeni, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan gibi isimlerle yaptığı ve Youtube Twitch gibi platformlardan yayınladığı söyleşi türündeki programlarla adından söz ettirmeyi başardı.

Jahrein’in konuk aldığı ünlü isimlerin takipçileri ise bu kişi hakkında detayları bilgileri internet üzerinden araştırıyor. İşte merakla araştırılan Jahrein’in gerçek ismi, mesleği, yaşı ve diğer bilgileri haberimizin detaylarında yer alıyor.

Jahrein kimdir, gerçek adı nedir?

Ahmet Sonuç, 1988’de İstanbul’da doğmuştur. Babası jinekoloji doktoru, annesi ise hemşiredir. İlkokul eğitimini Karabük’te aldı ve ortaokul eğitimi sırasında Antalya’ya taşındı. Ortaöğrenimini Antalya Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra Leipzig Üniversitesi Moleküler Fizik ve Biyokimya Bölümünü okumak için Almanya’ya yerleşti.

Almanya’da eğitim gördüğü yıllarda eğitimden çok oyun oynamaya vaktini ayıran Sonuç, önce YouTube üzerinden videolar çekerek sonraysa Twitch’te yayınlar yaparak internet kariyerine atıldı. Üniversiteyi son sınıfta bıraktı. Polonya’ya taşındı ve G2A’de çalışmaya başladı.

2018 yılında gerçekleştirilen Oyunun Yıldızları Ödüllerinde en iyi yayıncı ödülünü kazandı. Daha sonra Türkiye’ye dönerek Antalya’ya yerleşti. 5 Ekim 2019’da Selin Sonuç ile evlendi.

10 Nisan 2021 tarihinde yaptığı yayında deist olduğunu ifade etmiştir. Sonuç, ayrıca Nisan 2021 tarihli bir Twitch yayınında, bir sonraki Türkiye genel seçimlerinde bağımsız milletvekili adayı olacağını açıkladı.

22 Mayıs 2021 tarihinde yaptığı KKHA (Konuşalım Konuşalım Headshot Atalım) yayınında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu konuk etti. Z kuşağı, COVID-19 ve güncel konularla ilgili sorular yöneltti. Yayın, anlık olarak 300 bini aşkın kişi tarafından izlendi ve bir siyasi parti liderinin katıldığı ilk internet yayını oldu.[9]

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.