Kadir Has Üniversitesi’nin 2 doz aşı yaptırmayan öğrencileri kampüse almayacağı iddia edildi

Kadir Has Üniversitesi’nin öğrencilere, 2 doz aşı yaptırmayan ve ikinci dozun üzerinden 15 gün geçmeyenleri kampüse almayacağına dair mail gönderdiği iddia edildi. Söz konusu mailde, kampüs girişlerine QR kod okuma sistemi yerleştirileceği ve girişlerde kontrol sağlanacağı da eklendi. Öğrencilerden sosyal medyada #HaddiniBilKadirHas etiketi ile tepki geldi.

Son zamanlar Türkiye’de ve dünyada aşılama tüm hızıyla sürerken zaman zaman farklı ülkelerden aşı ile ilgili farklı kararlar da gelmeye başladı. Bazı ülkelerde aşı olmayanlar restoran, kafe gibi yerlere giremiyor. Türkiye’de ise henüz buna dair bir karar alınmış değil.

Ancak sosyal medyada gerçekleşen tepkilere bakılırsa Kadir Has Üniversitesi aşı konusunda kendi katı kurallarını uygulamaya başlamış bile. Twitter’da #HaddiniBilKadirHas etiketi TT listesinin ilk sıralarına yerleşti. Üniversitenin, 2 doz aşı yaptırmayanların kampüse alınmayacağına dair karar aldığı ve bu kararı da mail yolu ile öğrencilere ilettiği öğrenildi.

Maili okuyan ise öğrenciler, soluğu Twitter’da aldı. Sosyal medyada tepkiler peş peşe geldi. Birçok öğrenci aşının zorunlu olamayacağını vurguladı. İşte Kadir Has Üniversitesi’nin aldığı iddia edilen karara gösterilen tepkilerden bazıları…

 

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.