Kalekim halka arz ne zaman, borsa kodu nedir? Kalekim izahname!

Türkiye’nin en büyük yapı malzemeleri şirketlerinden biri olan Kalekim halka arz oluyor. Peki, Kalekim halka arz ne zaman, borsa kodu nedir? Kalekim taslak izahname! Kalekim hisseleri borsada hangi kodla yer alacak? Kalekim borsaya ne zaman giriyor? Kalekim halka arz hangi bankalardan alınır, eşit dağılım mı oransal mı?

Son zamanlarda birçok kuruluş, Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunarak halka arz için onay aldı ya da onay sürecini beklemeye başladı. Kalekim de SPK’ya başvuru yapan şirketlerden biri oldu. Yatırımcıları heyecanlandıran gelişme, geçtiğimiz günlerde yaşandı. Kalekim’in halka arz başvurusunda bulunmasının ardından yatırımcılar da bu gelişmenin detaylarını araştırmaya başladı.

Peki, Kalekim hakkında yaşanan bu gelişmeler, nasıl seyredecek? Kalekim halka arzı ne zaman onaylanacak? Gibi araştırmalar da hızla yapılıyor.

Kalekim şirket bilgileri

1973 yılında Kale Grubu bünyesinde seramik yapıştırıcı ve mastik üreterek faaliyete başlayan Kalekim, bugün inşaat sektöründe kullanılan, dekoratif sıva ve boyalar, zemin çözümleri ve çeşitli yapı kimyasalları olmak üzere geniş bir yelpazede ısı ve su geçirmez ürünler üretmektedir.

Kalekim’in İstanbul, Balıkesir, Yozgat, Isparta, Mersin, Erzurum ve Mardin’de ve Arnavutluk’un başkenti Tiran’da 9 fabrikası bulunuyor.

Kalekim halka arz ne zaman, borsa kodu nedir?

Kalekim’in halka arz haberlerinin çıkmasının ardından en çok araştırılan sorulardan biri halka arz tarihi oluyor. Yatırımcılar, Kalekim’in halka arz tarihi araştırıyor. Ancak halka arz henüz onaylanmadı. Kalekim’in halka arzı onaylandığında haberimiz güncellenecek ve halka arz tarihi okuyucularımızla paylaşılacaktır. Kalekim’in halka arzı onaylandıktan sonra borsada işlem göreceği kod da belli olacaktır. Gelişmeler oldukça sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

Kalekim izahname için tıklayın.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.