Home Ekonomi Kartal Yenilenebilir Enerji (KARYE) eşit mi oransal mı? Kartal Enerji borsa kodu...

Kartal Yenilenebilir Enerji (KARYE) eşit mi oransal mı? Kartal Enerji borsa kodu nedir?

0
369
KARTAL ENERji halka arz

Kartal Yenilenebilir Enerji’nin halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar, bu halka arzın detaylarını araştırıyor. Kartal Enerji halka arzında talep toplama tarihleri ne zaman eşit mi oransal mı? Kartal Enerji hangi bankalardan alınır? Kartal Enerji hisse fiyatı ne kadar borsa hisse işlem kodu nedir?

Son zamanlarda Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’na halka arz için başvuruda bulunan şirketlerden birçoğuna onay çıktı. Bir önceki SPK bülteninde E-data Teknoloji, VBT Yazılım ve Kütahya Şeker’in halka arzına onay çıkmıştı.

1 Temmuz 2021 tarihli yayınlanan SPK Bülteni’nde ise 3 şirkete daha onay çıktığı görüldü. Escar Turizm ve Manas Enerji’nin yanı sıra halka arzı onaylanan şirketlerden biri de Kartal Yenilenebilir Enerji oldu. Şirketin halka arzının onaylandığını öğrenen yatırımcılar da bu halka arzın detaylarını araştırmaya başladı.

Kartal Yenilebilir Enerji hakkında

Kartal Yenilenebilir Enerji, Hun Holding’in iştiraki olup şirket, yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi, inşaat, gayrimenkul yatırımları, yurt-konaklama hizmetleri, tarım ve balıkçılık ana iş kollarında faaliyet göstermektedir. Şirketin kurucusu Orhun Kartal, 30 yılı aşkın bilgi ve deneyimini, gelişen ve değişen şartlara göre zenginleştirerek Hun Holding bünyesinde birleştirmiş, faaliyet gösterdiği sektörlerde grubunu önemli bir konuma ulaştırmıştır.

Kartal Yenilenebilir Enerji halka arz ne zaman?

SPK, Kartal Yenilenebilir Enerji’nin halka arzını 1 Temmuz 2021 tarihli SPK Bülteni ile onayladığını duyurdu. Yatırımcıların merakla beklediği talep toplama tarihleri ise henüz netleşmiş değil. Şirket tarafından talep toplama tarihleri netleştirildiği zaman kamuoyuna duyurulacak. Ardından belirlenecek olan 2 ya da 3 günlük süre boyunca talep toplama işlemi gerçekleştirilecek. Ardında halka arzın başarılı olması durumunda şirket borsada işlem görmeye başlayacak. Şirket, hisse başı 8 TL’den talep toplama işlemi gerçekleştirecek.

Kartal Yenilenebilir Enerji’nin borsada işlem göreceği işlem kodu, halka arz yöntemi (eşit mi oransal mı) ve talep toplama tarihleri netleştiği zaman haberimiz güncellenecek ve detaylar haber içeriğimize eklenecektir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.