Katar Şeyhi Jassim bin Hamad Al Thani Manchester United’a talip oldu!

İngiltere’nin köklü kulüplerinden Manchester United el değiştiriyor. Kırmızı şeytanlara, Katar Şeyhi, Jassim bin Hamad Al Thani talip oldu. Manchester United satılıyor mu? İşte detaylar!

Son zamanlarda Arap şeyhlerinin özellikle de İngiltere’de futbola yatırım yapması dikkat çekiyor. Manchester City’nin Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olması, Arap dünyasında diğer yatırımcıların da iştahını kabarttı. Bugün yayılan bir haber de spor dünyasının gündemine bomba gibi düştü.

Katar Şeyhi Jassim bin Hamad Al Thani’nin Manchester United’ı satın alacağı yazıldı. Gelen bu haberin ardından iddiaların doğruluğu ise Türkiye’den de futbolseverler tarafından araştırılmaya başladı.

KATAR ŞEYHİ, MANCHESTER UNITED’I SATIN ALIYOR

Al-Watan’da yer alan habere göre, Şeyh Jassim bin Hamad Al Thani’nin Manchester United için yaptığı teklif kabul edildi. En az 6 milyar sterline gerçekleşmesi beklenen satışla birlikte bir rekor kırılabilir.

REKOR KIRILABİLİR

Manchester United’ın en az 5 milyar sterlinin üzerinde satılması durumunda rekor kırılacak. Rekor, 4.5 milyar dolara satılan NFL takımı Broncos’a ait.

“FUTBOLDA PARAYA İHTİYACINIZ VAR”

Manchester United Teknik Direktörü Erik ten Hag geçtiğimiz günlerde kulübün satışıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Neler olduğunu bilmiyorum. Bildiğim tek şey Manchester United’ın dünyanın en büyük kulüplerden biri olduğu. Ama futbolda iyi bir kadro kurabilmek için paraya ihtiyacınız var ve günün sonunda başarılı olup olamayacağınıza oyuncuların seviyesi karar veriyor.” demişti.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.