Kayıp tıp öğrencisi Onur Alp Eker öldü mü? Onur Eker nasıl ve neden öldü?

20 yaşındaki tıp öğrencisi Onur Alp Eker, Ankara’nın Pursaklar ilçesinde Kurban Bayramı’nın ilk günü dedesinin kaçan kurbanlık koyununu aramak için koyunun peşinden gitti. Yaklaşık üç gündür 100 kişilik bir ekip tarafından aranan Onur Eker’in cansız bedenine ulaşıldı. Onur Eker öldü mü, nasıl öldü? Onur Eker ölüm sebebi ne?

Sözcü’nün haberine göre; Ankara’nın Pursaklar ilçesinde talihsiz bir olay yaşandı. Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi 2’nci sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Onur Alp Eker, Kurban Bayramı’nın ilk günü dedesinin kaçan koyununun peşinden gitti. Onur Eker’den o günden sonra haber alınamıyordu ve talihsiz genci arama kurtarma çalışmaları başladı.

Onur Eker, bayram tatili için annesiyle birlikte ilçeye bağlı Yeşilova Mahallesi’nde oturan dedesi Zühtü Erdoğan’ın (65) yanına geldi. Onur ve dedesi, bayramın ilk günü öğle saatlerinde kurbanlık koyunu kesmek için ahırdan çıkardı. Bu sırada koyun kaçtı. Onur ve dedesi, dağlık alana doğru kaçan koyunun peşinden gitti.

ORTADAN KAYBOLDU

Zühtü Erdoğan, geri dönüp kamyonetini alarak farklı bir yoldan gidip koyunun önüne geçmek istedi. Onur ise dağlık alanda koyun ile birlikte kayboldu.

KAYIP İHBARI VERİLDİ

Zühtü Erdoğan, yakınlarıyla yaptığı aramadan sonuç alınamayınca polis ve jandarmaya haber verildi. Polis ve jandarma gece geç saatlere kadar bölgede arama yaptı ancak Onur Eker bulunamadı. Dün de havadan helikopter destekli yapılan çalışmalarda termal kamera ve dron kullanıldı. Ancak yine Onur’un izine rastlanmadı.

YAKLAŞIK 50 KİLOMETREKARELİK ALAN ARANDI

Bayramın 3’üncü gününde de jandarma, polis özel harekat, AFAD, UMKE, yunus ekipleri, bekçiler ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan yaklaşık 200 kişilik ekiple arama yapıldı.

Aramalar, özellikle Eker’in telefonunun şarjı bitmeden önce son sinyal verdiği noktada yoğunlaştırıldı. 3 gün boyunca havadan ve karadan yapılan aramalarda yaklaşık 50 kilometrekarelik alanın tarandığı belirtildi. Bölgedeki hobi bahçeleri de kontrol edildi.

ÖLÜ BULUNDU

Havadan helikopter destekli, termal kamera ve drone’nin da kullanıldığı arama kurtarma çalışmalarına çok sayıda ekip ile devam edilirken acı haber geldi. Tıp fakültesi öğrencisi Onur Eker ölü olarak bulundu.

Onur Eker nasıl öldü?

Dedesinin kaçan kurbanlığını aramak için peşinden giden 20 yaşındaki talihsiz gencin ölüm nedenine dair net bir bilgi verilmedi.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.