Kırmızı Oda Abdullah kimdir, gerçek adı nedir?

Kırmızı Oda Abdullah kimdir, gerçek adı nedir? Kırmızı Oda Sadi’nin hikayesinde Abdullah hangi oyuncu?

Tv8 ekranlarının sevilen dizisi Kırmızı Oda’da Sadi’nin hikayesi ekranlara gelmeye devam ediyor. İzleyicilere duygu dolu anlar yaşatan Kırmızı Oda’da Erkan Petekkaya’nın canlandırdığı Sadi karakteri, yaşadıkları ile hem izleyicileri hem de doktor hanımı duygulandırıyor.

Dizide Sadi, Abdullah isimli birinin eline düşer ve çalıştırılır. Dizi severler, Abdullah’ın kim olduğunu araştırmaya başladı. Peki, Abdullah kimdir?

Kırmızı Oda dizisinde Sadi karakteri, babasının annesini öldürmesinin ardından üvey annesinin evinde kalmaya başladı. Kardeşlerinin kendisini istememesi üzerine sokaklara düşen Sadi, Miço isimli bir gençle tanışır ve Miço Sadi’ye sahip çıkar.

Ancak bu birliktelik çok sürmez, Abdullah Miço ve Sadi’yi çağırır. Abdullah, emrine aldıkları çocukları çalıştırarak para kazanır.

Kırmızı Oda Abdullah kimdir?

Kırmızı Oda dizisinde Abdullah karakterine can veren oyuncu, Erol Afşin’dir.

Erol Afşin kimdir?

Kırmızı Oda dizisinde çocukları dilendiren Abdullah karakterine hayat veren oyuncunun gerçek adı Erol Afşin’dir. 29 Ağustos 1989 yılında dünyaya gelmiştir. Aslen Adanalıdır. Şu an 31 yaşında olan Erol, İstanbul Okan Üniversitesi “Turizm ve Otelcilik” bölümünde lisans eğitimini almıştır.

Okan Üniversitesinde Tiyatro ile tanışmıştır. Üniversitede okuduğu bölümle ile değil oyuncu olmak için kariyerine yön vermiştir. Ülkesinde oyunculuk eğitimi veren bir çok yer olmasına rağmen Almanya’ya gidip orada Folkwang Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tiyatro alanında hem eğitim aldı hem de asistanlık yapmıştır.

Kariyerine Almanya’da başlayan Erol Afşin Ballhaus Tiyatrosu, Maxim Gorki gibi önemli tiyatrolarda oyunlar da yer almıştır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.