Kırmızı Oda Ercan kimdir, gerçek adı nedir?

Kırmızı Oda dizisinde Zafer’in arkadaşı ve Nihal’in menajeri Ercan dizi severlerin merak ettiği isim oldu. Kırmızı Oda Ercan kimdir, gerçek adı nedir? Kırmızı Oda Ercan karakterini hangi oyuncu oynuyor?

Tv8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisinde, Nihal ve Zafer Karahanoğlu’nun hikayesi dizi severlerin merak izlediği hikayelerden biri oluyor. Dizide, bazı oyuncular da izleyiciler tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor.

Dizide araştırılan isimlerden biri de Zafer’in arkadaşı ve Nihal’in de menajeri olan Ercan karakteri oldu. Kırmızı Oda dizisinde Ercan karakteri hakkında detaylar haberimizde…

Kırmızı Oda Ercan kimdir?

Kırmızı Oda dizisinde Ercan karakterini canlandıran oyuncu Kaya Akkaya’dır.

Kaya Akkaya kimdir?

Türkiye’nin önemli oyuncuları arasında bulunan Kaya Akkaya, 13 Mayıs 1980 yılında doğdu. İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu oyunculuk alanında kendini geliştirmek adına bu alanda eğitim aldı. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim alan oyuncu, bu bölümden mezun olduktan sonra sektörde yer almaya başladı.

Oyuncunun İstanbul doğumlu olması onun için avantaj sağlarken, oyuncu bir aileden gelmesi de yine Kaya Akkaya’nın kolay bir şekilde sektörde yer almasını sağladı. Mimar Sinan Üniversitesi tiyatro bölümünden mezun olduktan sonra teklifleri değerlendirmeye başlayan Kaya Akkaya’nın Bizim Aile gibi projeleri kısa süre içerisinde oyuncunun fark edilmesini sağladı. Yalancı Yarim, Kar Beyaz gibi dizilerde yer alan oyuncu aynı zamanda ikiz kardeşi Sarp Akkaya ile de çoğu projede birlikte yer aldı. Çoğu seveni ikiz kardeşi olduğunu bilmezken, ikilinin ilk görüntülendiği zamanlar da oldukça dikkat çekti. Seda Akkaya’nın kardeşi olan ikizler, oyuncu aile geleneği de bu sayede devam ettirdi.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.