Kırmızı Oda Gülben kimdir, gerçek adı nedir? Kırmızı Oda Gülben karakteri kaç yaşında, nereli?

TV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisinde Gülben karakterini canlandıran oyuncu merak konusu oldu. Kırmızı Oda Gülben kimdir, gerçek adı nedir? Kırmızı Oda Gülben karakteri hangi dizilerde oynadı? Kırmızı Oda Gülben (Merve Dizdar) eşinden ayrıldı mı, eşi kim?

Tv8 ekranlarında Cuma akşamları izleyicilerin karşısına çıkan Kırmızı Oda dizisine yeni oyuncular katılmaya devam ediyor. Ekranlarında sevilen dizisi Kırmızı Oda, Cuma akşamlarının reyting rekorlarını da kırmayı sürdürüyor.

Bir yandan fenomen diziyi izleyenler, diğer yandan merak ettikleri konu ve oyuncuları da internet üzerinde araştırıyor. Merak edilen isim bu hafta da Gülben karakteri oldu. İzleyiciler, Gülben karakterini internette araştırmaya başladı. Kırmızı Oda Gülben kimdir? işte detaylar…

Kırmızı Oda Gülben kimdir, gerçek adı nedir?

Kırmızı Oda dizisinde Gülben karakterini canlandıran oyuncu, Merve Dizdar’dır.

Merve Dizdar kimdir?

Merve Dizdar, 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Kendisi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Kadir Has Üniversitesi’nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapmıştır. Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlayıp. Craft Tiyatro’da devam etmektedir. İlk sinema deneyimi “Bir ses böler geceyi” filminde, Cem Davran ile yapan Dizdar, Kavak Yelleri, Geniş Aile, Bir Yastıkta, Doksanlar, Çılgın Dershane Üniversite’de gibi başlıca dizilerin yanı sıra, son olarak Beş Kardeş dizisiyle seyircileriyle buluşmaktadır. Ayrıca TRT ÇOCUK kanalında Arkadaşım Bıdı ve 23 Nisan şenliğe doğru adlı çocuk programlarının sunuculuğunu üstlenmiştir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.