Home Medya Kırmızı Oda Selçuk kimdir, gerçek adı nedir, kaç yaşında nereli?

Kırmızı Oda Selçuk kimdir, gerçek adı nedir, kaç yaşında nereli?

0
822

Tv8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisi, dizi severleri ekranlarının başına kilitlemeye devam ediyor. İzleyiciler, merak ettikleri oyuncuları da internette araştırıyor. Kırmızı Oda Selçuk kimdir? Hamdi Baba’nın sağ kolu gerçek adı nedir? Kırmızı Oda Selçuk karakteri kaç yaşında nereli?

Tv8’in sevilen dizisi Kırmızı Oda Cuma günlerine damga vurmaya devam ediyor. Türk dizi tarihine farklı bir bakış açısı getiren dizi, gerçek haya hikayelerini izleyicilerin önüne sererek duygu dolu anlar yaşatıyor. Bir yandan diziyi izleyenler, diğer yandan da merak ettikleri konuyu internette araştırıyor.

Kırmızı Oda dizisinde ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın canlandırdığı Sadi karakterinin hayat hikayesi de dizi severler tarafından oldukça seviliyor ve yakından takip ediliyor. Cuma gününü iple çeken izleyiciler, performansını beğendikleri oyuncuları da internette araştırmayı ihmal etmiyor.

Bu oyunculardan biri de Hamdi Baba’nın sağ kolu Selçuk’u canlandıran oyuncu oldu. İzleyiciler, Selçuk’un kim olduğunu araştırmaya koyuldu. İşte merakla araştırılan Selçuk karakterini canlandıran başarılı oyuncu.

Kırmızı Oda Selçuk kimdir?

Kırmızı Oda’nın Selçuk’u Murat Ufkum Kalaoğlu, 19 Temmuz 1997‘de Adana’nın Yüreğir ilçesinde dünyaya geldi. Babasının özel bir tiyatro kurumuna dekor yapması sayesinde, kendisini 12 yaşında tiyatro sahnesinde buldu. O yıllarda mesleğinin oyunculuk olacağını sezen başarılı isim, bu iş üzerine yoğunlaştı. Daha sonra Adana Devlet Tiyatrosu ve şehir tiyatroları oyunlarını izlemeye başladı. Ömer Bertan ile tanışmasının ardından, uzun yıllar usta çırak ilişkisiyle sanat, felsefe, psikoloji ve edebiyat alanında kendini geliştirdi. Mesleğe olan bakış açısını ve disiplinini de bu sayede şekillendirmiş oldum.

15 yaşında Yüreğir şehir tiyatrosu bünyesinde çalışmaya başladı. 17. yaşında Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu’nda ”Herostratus’u Unutun” adlı oyunda yer aldı. Çeşitli sanat kurumlarında tiyatro oyuncusu olarak çalıştıktan sonra Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı’nı kazandı.

Sinema televizyon bölümündeki arkadaşlarının kurduğu Blackstone adlı yapım şirketinin çektiği kısa filmlerde roller almaya başladı. Üniversite 2. sınıftayken Yeni Gelin adlı dizide bölüm oyuncusu olarak yer aldı. Aynı zamanda Üniversite hayatında müzik çalışmalarına başladı. Uzun yıllardır gitar çalmanın artılarını beste yapmakla ve barlarda canlı müzik yapmakla aldı. Kısa oyun ve şiir türünde yazılar yazmaya başladı. Antalya’da 5. yılını tamamladıktan sonra menajeri Özay Oğuzhan Dilekoğlu’yla tanışıp İstanbul’a taşınma kararı aldı. İstanbul’a taşındıktan kısa bir süre sonra da Kırmızı Oda dizisinde Selçuk karakteriyle ilk profesyonel işine başlamış oldu.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.