Home Ekonomi KOZAL (Koza Altın İşletme İşletmeleri) temettü 2021 ne zaman verecek?

KOZAL (Koza Altın İşletme İşletmeleri) temettü 2021 ne zaman verecek?

0
784

Koza Altın İşletmeleri A.Ş. (KOZAL) ne zaman temettü verecek? Kozal 2021 temettü ne zaman? Yatırımcıların merakla beklediği temettü tarihi açıklandı mı?

Borsada işlem gören en büyük şirketlerden biri olan Koza Altın İşletmeleri (KOZAL) yatırımcıların merakla araştırdığı şirketlerden biri. Yatırımcılar nakit temmettü dağıtımının 2021 yılında gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini araştırmaya başladı.

Koza Altın Kar Dağıtım Politikası

Şirketimiz öncelikle mevcut üretim yerleri ve işletme tesislerinde büyümeyi, yeni altın sahalarına stratejik yatırımlar yapmayı ve mevcut arama lisansları dahilinde arama faaliyetlerine ağırlık vererek büyümeyi hedeflemektedir. Bu kapsamda Şirketimiz tüm bu yatırımları öncelikle üretim yerlerinden elde ettiği nakit girişiyle karşılamayı hedeflemektedir.

Şirketimiz, stratejik hedefleri, büyüme trendi, yatırım politikaları, karlılık ve nakit durumu dahilinde, Türk Ticaret Kanunu hükümleri, Sermaye Piyasası Mevzuatı, Vergi Mevzuatı ve esas sözleşmemizin kâr dağıtımı ile ilgili maddesi çerçevesinde, esas olarak Sermaye Piyasası Kuruluşunca belirlenmiş olan asgari kar dağıtım oranında nakden ve/veya bedelsiz hisse senedi şeklinde kâr dağıtımı yapacaktır. Genel Kurulda alınacak karara bağlı olarak dağıtılacak kâr payı, tamamı nakit veya tamamı bedelsiz hisse şeklinde olabileceği gibi, kısmen nakit ve kısmen bedelsiz hisse şeklinde de belirlenebilir.

Yönetim Kurulunca asgari kâr dağıtım oranının üstünde kar dağıtım kararı alınması ve Genel Kurulun onayına sunulması her zaman mümkündür.

Genel Kurul tarafından kâr payı dağıtılması kararı alındığı takdirde ödemelerin ilgili mevzuatta öngörülen süre içinde yapılacaktır.

Şirket’in yıllık faaliyetleri neticesinde UFRS’ye göre hazırlanmış finansal raporlara göre net dönem kârının

  • 400 milyon TL’nin altında olması durumunda net dağıtılabilir dönem kârının %2’sinin,
  • 401 milyon TL ile 450 milyon TL arasında olması durumunda net dağıtılabilir dönem kârının %3’ünün,
  • 451 milyon TL ile 500 milyon TL arasında olması durumunda net dağıtılabilir dönem kârının %4’ünün,
  • 500 milyon TL’nin üzerinde olması durumunda ise net dağıtılabilir dönem kârının %5’inin

Şirketin gösterdiği performans nedeniyle A grubu pay sahiplerini temsil eden yönetim kurulu üyelerine dağıtılması genel kurula önerilecektir.

Koza Altın İşletmeleri’nden temettü dağıtım tarihleri paylaşılırsa, haberimiz güncellenecektir.

NOT: Borsaya dair içeriklerimiz, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.