Kuruluş Osman kadrosuna Mert Turak da dahil oldu! Mert Turak Kuruluş Osman’ı kimi canlandıracak?

ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisine bir transfer daha gerçekleşti. Mert Turak, Kuruluş Osman dizisinin kadrosuna dahil oldu. Oyuncunun hangi karakteri canlandıracağı merakla bekleniyor.

ATV ekranlarında yayınlanan ve Çarşamba akşamlarının en sevilen, en çok izlenen, reyting rekorları kıran dizisi Kuruluş Osman’a yeni oyuncu transferleri gelmeye devam ediyor. Kuruluş Osman dizisi, yayınlandığı her bölümle haftanın en çok konuşulan dizilerinden biri olurken, dizi kadrosuna da sürekli yeni isimler katılmaya başladı. Diziye, son olarak Mert Turak’ın da dahil olduğu öğrenildi. Magazin haberlerinin öncü ismi Birsen Altuntaş, sosyal medya hesabından haberi duyurdu. Mert Turak’ın hangi rolü canlandıracağı, tarihte yer alan bir kahramanı mı yoksa kurgusal bir karakteri mi canlandıracağı şimdiden merak konusu oldu. Mert Turak kimdir, nereli, kaç yaşında? Mert Turak hangi dizi ve filmlerde rol aldı? Mert Turak Kuruluş Osman dizisinde hangi karakteri canlandıracak?

MERT TURAK KİMDİR?

Mert Turak, 29 Mart 1980 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Öğretmen olan babası Malatyalı, vergi memuru olan annesi Makedonya asıllıdır. 3-4 yaşında iken Aydın’daki teyzesinin yanında kaldı. İlkokula izmir’de Doğan Akad Meliha Akad ilkokulunda gitti. İlkokul 3.sınıfta Karşıyaka Bostanlı’ ya taşındılar. Emlak ilkokulunda okumaya başladı. Ortaokul 2 de Bostanlıdan İzmir Yeşilyurt a taşındılar. 1994 yılında ortaokulu bitirdi. Liseyi İzmir Vecdi Gönül Lisesinde okudu. 1995 yılında Tiyatro kursuna başladı.

Lisede okuduğu yıllarda İzmir Kültür-Sen Amatör Tiyatro Topluluğu kursundaki etkinliklerde bulunduğu sürece birçok tiyatro oyundikten sonra Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin Tiyatro bölümüne girdi. Daha sonra 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Oyunları Bölümünü kazanıp oraya geçiş yaptı.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Konservatuarda öğrenci iken 2003 yılında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında kadrosuz oyuncu olarak çalışmaya başladı. Profesyonelce bir çok tiyatro ve çocuk oyununda oynadı. İstanbul Üniversitesi’nde okurken Mart/2003 yılında Makedonya’nın Üsküp Şehrindeki Tiyatro Festivaline gönderildi.

İstanbul Bahçe Şehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Dalında Yüksek Lisans Öğrenimi yaptı.

Mert Turak, 2007 yılında “Şöhret Okulu” adlı dizide Müjdat Gezen, Ayla Algan, İlhan Şeşen, Tan Sağtürk, Ebru Cündübeyoğlu, Atilla Arcan, Serdar Deniz, Meyra, Cengiz Küçükayvaz, Sarp Akkaya, Sinan Çetin, Erol Büyükburç ile birlikte oynadı.

1 Ocak 2015 tarihinde vizyona giren, senaryosunu yazan ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı “Mucize” adlı sinema filminde Talat Bulut başrolde olarak bir öğretmeni canlandırırken Mahsun Kırmızıgül, Mert Turak, Erdem Yener, Büşra Pekin ile birlikte rol aldı.

Ödülleri :

2005 – Sadri Alışık Tiyatrosu Müzikal Komedi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü (Kantocu)

Tiyatro Oyunları :

2012 – Ateşli Sabır (Postacı) : Antonio Skarmeta – İstanbul Şehir Tiyatrosu

2010 – Romeo ve Juliet : William Shakespeare – İstanbul Şehir Tiyatrosu

2010 – Sen Olmak Nedir? (Yazar:Nur Can Kara) – Tiyatro Halt

2010 – Kafes (oyun) : Mario Fratti – İstanbul Şehir Tiyatrosu

2009 – Cabaret : Joe Masteroff – İstanbul Şehir Tiyatrosu

2008 – Leonce ile Lena : Georg Büchner – İstanbul Şehir Tiyatrosu

2008 – Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz : Aziz Nesin – İstanbul Şehir Tiyatrosu

2005 – Eskici Dükkanı : Orhan Kemal – İstanbul Şehir Tiyatrosu

2005 – Kantocu : Haldun Dormen – İstanbul Şehir Tiyatrosu

2003 – Hamlet : William Shakespeare – İstanbul Şehir Tiyatrosu

Filmleri ve Dizileri :

2014 – Mucize (Sinema Filmi)

2014 – Yeşil Deniz (TV Dizisi)

2013 – Beni Böyle Sev (Nezih) (TV Dizisi)

2012 – Babalar Ve Evlatlar (TV Dizisi)

2011 – Başrolde Aşk (Aytek) (TV Dizisi)

2009 – Hamileyim Hamile (Tarık) (Sinema Filmi)

2007 – Şöhret Okulu (TV Dizisi)

2007 – Komiser Nevzat (Çiroz) (TV Dizisi)

2005 – Maki (Ahmet) (TV Dizisi)

2004 – Şeytan Ayrıntıda Gizlidir (TV Dizisi)

2004 – Size Baba Diyebilir Miyim? (TV Dizisi)

2001 – Cesur Kuşku (TV Dizisi)

2000 – Gece Martıları (Kısa Film)

1999 – 2001 – Yılan Hikayesi (Komiser) (TV Dizisi)

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.