Kuruluş Osman Melik Bin Abdullah kimdir, gerçek adı? Melik Bin Abdullah tarihte var mıydı?

Kuruluş Osman dizisi, ATV ekranlarında yayınlanan yeni bölümleriyle izleyicileri ekranlarının başına kilitlemeye devam ediyor. Çarşamba akşamlarının en çok izlenen dizilerinden biri olan Kuruluş Osman, 30 Aralık Çarşamba akşamı 40. Bölümüyle dizi severlerin evlerine konuk oldu. Kuruluş Osman 40. Bölümle birlikte oyuncu kadrosuna da yeni oyuncuların katıldığı görüldü. Kuruluş Osman’da oynayan Melik Bin Abdullah karakterini canlandıran Tekin Temel de merak edilenler arasındaki yerini aldı. Tekin Temel kimdir? Kuruluş Osman Melik Bin Abdullah kimdir? Melik Bin Abdullah gerçekte yaşadı mı, tarihte var mıydı? İşte detaylar…

Kuruluş Osman dizisi, yeni bölümleriyle izleyicilerin karşısına çıkmaya ve reyting rekorlarını da alt üst etmeye devam ediyor. Çarşamba akşamlarının en sevilen dizilerinden biri olan Kuruluş Osman’da 40. Bölüme beylik seçimleri damgasını vuruyor. Melik Bin Abdullah karakteri ile dizi kadrosuna dahil olan Tekin Temel de izleyicilerin dikkatlerinden kaçmadı. Tekin Temel’in kim olduğu merak konusu olurken Melik Bin Abdullah da izleyiciler tarafından merak edilen diğer bir konu oldu.

TEKİN TEMEL KİMDİR?

Tekin temel, 1995 yılından itibaren Çiçek Taksi, Hür Adam, Aşk ve Günah, Acı Hayat, Sevdaluk ve İntikam gibi birçok film ve dizide oynadı. Son yıllardaki çalışmalarında; 2018 yılından itibaren Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Fuat karakterini, 2019 yılında rol aldığı Afili Aşk dizisinde Yekta Veziroglu karakterini canlandırdı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

MELİK BİN ABDULLAH KİMDİR?

Tarihte Melik Bin Abdullah’la ilgili herhangi bir kayıt yoktur. Melik Bin Abdullah, Kuruluş Osman dizisinde oyuncu Tekin Temel’in canlandırdığı kurgusal karakterdir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.