Kuruluş Osman’a bir transfer daha! Tekin Temel kimdir, nereli, kaç yaşında?

ATV ekranlarının ilgiyle izlenen dizisi Kuruluş Osman, izlendiği her bölümüyle izleyicileri ekranlarının başına kilitlemeye devam ediyor. Kuruluş Osman dizisi çarşamba akşamları yayınlanan bölümleriyle adından en çok söz ettiren dizilerin de başını çekiyor. İlgiyle izlenen diziye oyuncu transferleri de sürüyor. Kuruluş Osman dizisine bu kez, Tekin Temel katıldı. Tekin Temel’in kim olduğu, hangi karakteri canlandıracağı da dizi severler tarafından merak ediliyor. Tekin Temel kimdir, kaç yaşında, nereli? Tekin Temel Kuruluş Osman dizisinde hangi karakteri canlandıracak?

TEKİN TEMEL KİMDİR?

Ege Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu Tekin Temel 1968 yılında dünyaya gelmiştir. 2015 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Aşk ve Günah dizisi’nde başrol Kerim karakterini canlandırmıştır. En son ise Star Tv ekranlarında yayınlanmakta olan Meryem dizisinde Turan karakterini canlandırmıştır.
Reklam, sinema ve dizilerin vazgeçilmez isimlerinden birisi olan usta oyuncu, aslen Manisa Akhisar’lıdır.
Oynadığı Dizi Ve Filmler;
Semur Şeytanın Kabilesi, Sevda Kuşun Kanadında, Aşk Ve Günah, Memleket Hikayeleri – Deryalar, İntikam, Sevdaluk, Güneşi Beklerken, Suskunlar, Merhaba Hayat, Veda, Sensiz Yaşayamam, Hür Adam, Güz Gülleri, Ezel, Cam Kırıkları, Gece Gündüz, Oğlum İçin, Hırsız Polis, Acı Hayat, etro Palas, Büyük Buluşma, Çocuklar Duymasın, Üvey Baba, Yılan Hikayesi, Ayrılsak Da Beraberiz, Ruhsar, Böyle Mi Olacaktı, Tatlı Kaçıklar, Çiçek Taksi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.