Ana SayfaEkonomiKütahya Şeker halka arz ne zaman, borsa hisse kodu nedir? Kütahya Şeker...

Kütahya Şeker halka arz ne zaman, borsa hisse kodu nedir? Kütahya Şeker eşit mi oransal mı?

Kütahya Şeker’in halka arz için taslak izahname yayınladığı haberi geldi. Yatırımcılar, gelen bu haberin ardından Kütahya Şeker hakkında araştırmalarını yoğunlaştırdı. Peki, Kütahya Şeker halka arz ne zaman, onaylandı mı? Kütahya Şeker borsa hisse kodu nedir? Kütahya Şeker taslak izahname yayınlandı mı? Kütahya Şeker hangi bankalardan alınır, kaç lot verir, eşit dağıtım mı oransal mı?

Kütahya Şeker’in halka arz için taslak izahname yayınladığı öğrenildi. Paraajansı’ndan Sakine Karaca’nın haberine göre, Şirketin yaptığı açıklamaya göre önümüzdeki tarihlerde halka açılmayı ve bunun için taslak izahname hazırladıklarını bildirdiler.

Halka arz olacak paylar ne kadar?

Sermaye artırımı ve ortak satış yoluyla toplam 11.500.000 adet hisse halka arz edilecek halka arz fiyatı ile ilgili taslak izahnamede herhangi bir bilgiye yer verilmemiştir. Halka açıklık oranı %25‘dir

Sirket, 24.05.2021 tarihli yönetim kurulu kararı ile, mevcut pay sahiplerinden Kiler Holding A S. ve Torunlar Gida San. ve Tic. A.Ş.’nin sahip olduğu toplamda 11.500.000 TL nominal değerli olmak üzere beheri 1 TL nominal değerli 11 500.000 adet D grubu payin halka arz edilmesine ilişkin tleplerinin kabulüne ve bu kapsamda gerekli her türlü işlemin gerçekleştirilmesine.

  • Kiler Holding A.Ş.. 24.05.2021 tarihli yönetim kurulu karan ile, sahip olduğu 5.750.000 II. nominal değerli 5.750.000 adet (D Grubu hamiline) payun, ortak satışı yöntemiyle halka arz edilmesi ve bu kapsamda gerekli her türlü işlemin gerçekleştirilmesine ve paylanın Borsa Istanbul AS de satişina aracılık etmek üzere Halka Arza Aracilik Sözleşmesi kapsamında Tacirler Yatirim Menkul Değerler AS ile çalışılmasına ve
  • Torunlar Gida San. ve Tic. AS- 24.05 2021 tarihli yönetim kurulu kararı ile, sahip oldugu 5 750.000 TL nominal değerli 5750.000 adet (D Grubu hamiline) payin, ortak satisi yontemis le halka arz edilmesi ve bu kapsamda gerekli her türlü işlemin gerçekleştirilmesine ve paylarm Borss Istanbul AS de satigina aracılık etmek üzere “Halka Arra Aracilik Sozleşmesi kapsammda Tacirler Yatırım Menkul Degerler A.S. ile çalışılmasına karar verilmiştir.

Halka arz yöntemi nasıl olacak?

Yöntem olarak yurtiçi bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemi kullanılması planlanıyor. Şirket payları henüz Borsa İstanbul’da işlem görmemektedir. Borsada işlem görmesi için BİAŞ’tan gerekli onaylamalarının yapılması gerekmektedir.

Halka arz tarihi belli mi?

Şirket paylarının halka arzı Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafindan “Borsa’da Satış -Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi” yöntemiyle Borsa Birincil Piyasa’da gerçekleştirilecektir. Sabit fiyatla yapılacak talep toplamanın süresi 2 (iki) işgünü olacaktır. Halka arzın haziran (kesin değil) ayında gerçekleştirilmesi planlanmakta olup, halka arzın kesin başlangıç ve bitiş tarihleri ilan edilecek tasarruf sahiplerine satış duyurusunda belirtilecektir.

Aracı kurum hangisi?

Taslak izahnamade yapılan açıklamada halka arz satış, Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş. olarak belirlendiği açıklandı.

Şirketin halka arz gerekçeleri ve geliri ile ne yapılacak?

Halka arz ortak satışı şeklinde gerçekleştirilecek olup Şirket’e doğrudan nakit girişi olmayacaktır. Halka arzdan elde edilecek gelirin kullanımı tamamen Kiler Holding A.Ş.’nin ve Torunlar Gıda San. ve Tic. A.Ş.’nin tasarrufunda olacaktır.

DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.