Kuzey Boru halka arz edecek! Ne zaman, kaç lot verir?

Sermaye Piyasası Kurulu’na bir şirketten daha halka arz başvurusu geldi. Kuzey Boru, halka arz için hazırlanan taslak izahnamesi yayınlanan bir şirket oldu. Şirketin halka arz detayları ise yatırımcılar tarafından araştırılıyor. Kuzey Boru halka arz ne zaman, kaç lot verir? Kuzey Boru halka arz katılım endeksine uygun mu? İşte detaylar!

Kuzey Boru A.Ş., Tacirler Yatırım aracılığı ile halka arz başvurusunda bulundu. Taslak izahnamesi SPK’ya iletilen şirket, halka arz için onay beklemeye başladı. Şirketin halka arzında birçok detay ise belli oldu. Yayınlanan taslak izahnamede yer alan bilgilere göre, Kuzey Boru halka arzında toplam 24 milyon lot satışa sunulacak.

Bu lotlardan 20 milyonu sermaye artırımı ile, 4 milyonu ise ortak satışı şeklinde halka arz edilecek. Şirketin halka arzında hisse başı fiyat ise halka arz onayının ardından netlik kazanacak. Kuzey Boru A.Ş. halka arzında dağıtım şekli ise tamamen eşit dağıtım şeklinde olacak. Şirketin halka arz sonrası fiili dolaşımı ise %24 olacak. T1 ve T2 bakiyeler bu halka arzda kullanılabilecek.

KUZEY BORU HALKA ARZ KATILIM ENDEKSİNE UYGUN MU?

Şirketin halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar, katılım endeksi konusunda merak edilenleri araştırıyor. Ancak bu konu, onaylı izahnamenin ardından belli olacak.

KUZEY BORU HALKA ARZ HANGİ BANKALARDA?

Şirketin halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar, tüm banka ve aracı kurumlar üzerinden talep gönderebilecek. Birincil piyasada halka arz edilecek olan şirket payları, normal hisse senedi alınır gibi talebe tabi tutulacak.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.