Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı güvenli mi? Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı özellikleri

0
186

Son zamanların trend yatırım araçlarından biri olan kripto para piyasası Türkiye’de hızla yayılmaya devam ediyor. Farklı şirketlerden kripto paraya yatırım yapanlar da bitcoin, ethereum, Ripple gibi kripto paralarını güvende tutacağı yollar arıyor. Bu yollardan biri de şüphesiz soğuk cüzdan denilen usb flash bellekler. Peki, en güvenli soğuk cüzdanlar hangileri? Bitcoinler nasıl güvende tutulur? Soğuk cüzdan nedir? Soğuk cüzdan daha mı güvenli? Soğuk cüzdan güvenli mi? Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı nasıl? Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı özellikleri nelerdir? Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı güvenli midir? Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı hangi kripto paralar saklanabilir? Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı fiyatı ne kadar? Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı kripto paralar çalınabilir mi? Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı altcoin için güvenli midir?

Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı son zamanlar kullanıcılar tarafından sıkça araştırılmaya başladı. Bitcoin piyasasında son zamanlarda oldukça yüksek iniş çıkışların yaşanması alt-satçı diye tabir edilen kripto para borsası kullananları da sabit yatırım yapmaya itti. Kripto paralar olan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) gibi onlarca farklı kripto paraya yatırım yapanlar, bitcoinlerini güvende tutmanın yollarını arıyor. Bu yollardan biri de şüphesiz soğuk cüzdanlar. En güvenilir soğuk cüzdanlar da son zamanlarda trend satışlara ulaşmaya başladı. Kripto paralarını soğuk cüzdanlarda saklamak isteyenlerin bir kısmı da Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı araştırıyor. Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı güvenli mi? Ledger Nano S Bitcoin Cüzdanı özellikleri nedir?

LEDGER NANO S WALLET NEDİR?

Ledger Nano S kripto paralar için en güvenli depolama çözümü olarak bilinen “soğuk cüzdan” olarak adlandırılan bir cüzdan donanımıdır. Ledger Nano S ile kripto varlıklarınızı tamamen offline olarak depolayabilir, Ledger Nano S’i USB üzerinden bilgisayarınıza bağlayarak dijital transferlerinizi güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. FIDO® sertifikalı U2F koruma sayesinde Nano S, GMail, Dashlane, Dropbox, GitHub gibi platformlar için çevrimiçi kimlik doğrulama işlemlerinde de kullanılabilir.

GARANTİ SÜRESİ NE KADARDIR?

Ledger Nano S Wallet distribütör güvencesinde iki yıl garantili olarak satılmaktadır. Garanti donanımsal arızaları karşılamaktadır. Satış sonrası destek için 0850 611 01 01 nolu telefondan Türkiye resmi distribütörü ile iletişime geçebilirsiniz.

LEDGER NANO S WALLET GÜVENİLİR MİDİR?

Ledger Nano S ile kripto varlıklarınızı yüksek güvenlikli PIN kodu ile şifrelenmiş olarak saklayabilirsiniz. Cüzdan üzerindeki dijital ekran ve tuşlar sayesinde bu pin kodunu transfer işlemlerinde ikinci faktör koruma olarak kullanabilirsiniz. Donanımsal arıza durumunda başka bir Ledger cihazı ya da uyumlu diğer cüzdanlar sayesinde hesaplarınızı restore edebilirsiniz.

Ledger Nano S Wallet hangi dijital paraları depolamak için kullanılabilir?

Ledger Nano S Wallet en popüler kripto paraları destekler. Birden fazla para birimini tek bir cüzdanda muhafaza etmenizi sağlayan Ledger Nano S’in deteklediği tüm para birimleri şöyledir:

BITCOIN

ETHEREUM

LITECOIN

FIDO U2F

DOGECOIN

ZCASH

DASH

STRATIS

RIPPLE

HELLO

BITCOIN CASH

KOMODO

ETHEREUM CLASSIC

POSW

ARK

EXPANSE

UBIQ

PIVX

VERTCOIN

VIACOIN

NEO

STEALTHCOIN

BITCOIN GOLD

STELLAR

HCASH

DIGIBYTE

QTUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here