Logo Yazılım ne zaman bölünecek, yüzde 300 bedelsiz hangi tarihte?

Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketlerinden biri olan Logo Yazılım’ın Yüzde 300 bedelsiz sermaye artımı kararı, SPK tarafından kabul edildi. Logo Yazılım paydaşları, hissenin ne zaman bölüneceğini merak ediyor. Logo bedelsiz ne zaman, Logo Yazılım ne zaman bölünecek? Logo bedelsiz ne zaman verecek? İşte detaylar…

Türkiye’de faaliyet gösteren öncü yazılım firmalarından biri olan Logo Yazılım, daha önce karar aldığı %300 bedelsiz sermaye artımını SPK’ya iletmişti. SPK, yayınladığı son bülteninde ise Logo’nun bedelsiz sermaye artımı kararını onayladı.

Şirketin paydaşları ve hisseden almak isteyen yatırımcılar ise Logo Yazılım’ın ne zaman bölüneceğini, hisselerin yüzde kaç oranında bölüneceğini, kaç lotlarının olacağını ise internet üzerinden araştırmaya koyuldu. Biz de haberimizde tüm detaylara yer verdik. İşte Logo Yazılım’ın bedelsiz sermaye artırımı detayları…

Logo Yazılım Bedelsiz Sermaye Artırımı detayları

Yönetim Kurulu Karar Tarihi: 20.04.2021

Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL): 125.000.000

Mevcut Sermaye (TL): 25.000.000

Ulaşılacak Sermaye (TL): 100.000.000

Bedelsiz SPK Onay Tarihi: 10 Haziran 2021

Oran: %300

Ek açıklamalar:

Şirketimiz tarafından, kar payından ve iç kaynaklardan karşılanmak üzere sermayenin 25.000.000-TL’den 100.000.000-TL’ye çıkarılması ve Şirketimiz Esas Sözleşmesi’nin “Sermaye” başlıklı 6. maddesinin tadili için Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvuru, Sermaye Piyasası Kurulu’nca onaylanmış ve Kurul’un 10.06.2021 tarih ve 2021/29 sayılı haftalık bülteninde yayınlanmıştır.

Bu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Logo Yazılım kaç lotum olur?

Logo Yazılım paydaşlarının her bir hissenin üzerine %300 oranında bedelsiz bir şekilde ekleme yapılacaktır. Örneğin, 10 adet lot sahibi olan paydaşlar, bölünmenin gerçekleşmesinin ardından 40 adet lot sahibi olacaktır.

Logo Yazılım bedelsiz ne zaman, hangi tarihte bölünecek?

Logo Yazılım’ın bedelsiz sermaye artırımı tarihi henüz netleşmemiştir. Şirketten yapılacak açıklamanın ardından bedelsiz tarihi belli olacak ve haberimiz güncellenecektir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.