Lüks Kadife (LUKSK) BIST ana pazara ne zaman çıkıyor

Borsada işlem görmeye başladığı günden bu yana alt pazarda işlem gören Lüks Kadife (LUKSK) ana pazara çıkmaya hazırlanıyor. Yatırımcılar ise Lüks Kadife’nin ana pazara ne zaman çıkacağını araştırmaya başladı. Lüks Kadife ana pazara ne zaman çıkıyor?

1972 yılında, pamuklu kadife kumaş imalatı yaparak imalat hayatına başlayan Lüks Kadife, bugün Kanada’dan Çin’ e, Rusya’dan Fas’a ve bütün Avrupa ülkelerine düz ve jakarlı kadife kumaş ihracatı yapan bir değer haline geldi. Lüks Kadife, üretiminin yarıdan fazlasını ihraç etmekte olup, sektörde trendleri belirleyen firmalar ile iş birliği içerisinde, gerek proje işleri gerekse endüstriyel alanlarda faaliyetlerine devam etmektedir.

İpliğin tedarikinden itibaren, katlama-büküm-çözgü operasyonlarını, dokuma ve boyama işlemlerini tam bir entegrasyon ile kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir. Lüks Kadife, tekstil dünyasındaki gelişmeleri yakından takip ederek, gerek moda gerekse teknik anlamda sürekli kendini geliştirerek sektördeki yerini sağlamlaştırmayı hedeflemektedir. Geri dönüşümlü (Recycle) iplik kullanımı, FR apre uygulamaları ve daha birçok yenilikçi ve çevreci imalat ile Lüks Kadife sektördeki vizyon sahibi firma ünvanını korumayı kendisine misyon edinmiştir.

1991 yılından bu yana Borsa İstanbul’da işlem gören Lüks Kadife, alt pazarda işlem görüyordu. Ancak Lüks Kadife’nin ana Pazara yükselmesine sayılı zaman kaldı. Yatırımcıları heyecanlandıran gelişme, internet ortamında da sıkça araştırılmaya başladı. Lüks Kadife’nin Ana pazara çıkacağı tarih ise 1 Nisan 2021.

NOT: Okuduğunuz makale, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.