Ana SayfaGündemMalatya’da 15 yaşındaki zihinsel engelli Emine’ye tecavüz edildiği doğru mu?

Malatya’da 15 yaşındaki zihinsel engelli Emine’ye tecavüz edildiği doğru mu?

Sosyal medyanın gündeminde, Malatya’nın Narmikan köyünde yaşayan 15 yaşındaki zihinsel engelli Emine’ye birçok kişi tarafından tecavüz edildiği iddiaları vardı. Twitter’ın gündeminde yer alan konu, bir anda Türkiye’nin de gündemine oturdu. İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu da iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, “Sosyal medya mahkemelerinden yorulduk” dedi.

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen iddiada, Malatya’nın Narmikan köyünde yaşayan 15 yaşındaki zihinsel engelli Emine’ye birçok kişi tarafından tecavüz edildiği yer aldı. Twitter, iddialar ile adeta çalkalandı. İddiaların peş peşe gelmesinden sonra, olay sosyal medyada bir anda binlerce kişi tarafından paylaşıldı. İddialara ilişkin açıklama ise hem İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’dan hem de ​Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından geldi.

BAKAN SOYLU: SOSYAL MEDYA MAHKEMELERİNDEN YORULDUK

İddialara ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan İç işleri Bakanı Süleyman Soylu, “Her meseleyi siyasi malzeme yapmak isteyenlerden, sosyal medya mahkemelerinden yorulduk. Malatya’daki olayla ilgili birazdan valiliğimiz açıklama yapacak. Olayı tüm yönleriyle adli ve güvenlik birimlerimiz tetkik ediyor ve tecavüz bulgusu yok. Ailesi var. Çocuk var. Yeter artık” ifadelerini kullandı.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Malatya’da yaşayan 16 yaşında bir çocuğun, istismar edildiğine ilişkin iddialar üzerine, ivedi olarak devlet koruması altına alındığını bildirdi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Malatya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz, 25 Aralık 2020 tarihinde aldığı ihbar üzerine kızımızın yaşadığı ikamet adresine giderek sosyal inceleme yapmıştır. Çocuğumuz ivedi olarak devlet koruması altına alınmıştır. Yine aynı gün, konuyla ilgili kolluk ve adli merciler soruşturmasına başlamıştır. Çocuğumuz kuruluş bakımında ihtiyaç duyduğu psikososyal desteği almaya devam etmektedir. Adli süreç Bakanlığımız tarafından takip edilecektir.”

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.