Ana SayfaEkonomiManas Enerji halka arz sonuçları! Manas kaç lot verdi, borsada ne zaman...

Manas Enerji halka arz sonuçları! Manas kaç lot verdi, borsada ne zaman işlem görecek?

Halka arz işlemlerini 13-14 Temmuz tarihlerinde tamamlayan Manas Enerji’nin kaç lot dağıttığı merak konusu oldu. Manas Enerji halka arz sonuçları açıklandı mı? MANAS.HE kodu ile işlem gören Manas Enerji kaç lot verdi?

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) halka arzına onay verdiği şirketlerden biri olan Manas Enerji, 13-14 Temmuz tarihlerinde talep toplayarak halka arz olmuştu. Şirketin talep toplama işlemlerinin tamamlanmasının ardından ise borsada ne zaman işlem göreceği ve halka arz sonuçları araştırılmaya başladı. Merakla araştırılan detaylar haberimizde…

Manas Enerji hakkında

1996 yılında tamamen yerel sermaye ve teknoloji ile kurulan Manas, akıllı sayaç sistemlerine dayalı olarak geliştirdiği ürünler ve çözümler ile sektörde yenilikçi bir firma konumuna gelmiştir.

Geniş ürün yelpazesi ve gelişmiş teknolojik çözümleri ile müşterilerine çözüm ortağı olan Manas; gaz dağıtım şirketlerinin, belediyelerin, su idarelerinin, elektrik dağıtım şirketlerinin ve aynı zamanda özel ve kamu kurumlarının ihtiyaçlarına başarıyla cevap vermektedir. Manas’ın, elektro-kontrollü gaz, su, ısı ve elektrik sayaçlarında ayrıca AMR, M2M, AMI ve Uzaktan Sayaç Kontrol Sistem Çözümlerinde uzmanlığı vardır.

30’u aşkın mühendis ve diğer çalışanlardan oluşan 224 kişilik kadrosu ile Manas, AR&GE çalışmaları sayesinde geliştirdiği ürün ve fikirlerdeki yeniliklerle kendini rakip firmalardan ayırt etmeyi başarmıştır.

Manas Enerji halka arz detayları

Borsa Kodu/Ticker: MANAS.HE

Aracılık Yöntemi: En İyi Gayret Aracılığı

Halka Arz Öncesi Çıkarılmış Sermaye: 12.000.000 TL nominal

Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermaye: 19.800.000 TL nominal

Halka Arz Miktarı ve Türü: 7.800.000 TL nominal (Sermaye Artırımı)

Halka Arz Büyüklüğü: 77.220.000 TL

Halka Açıklık Oranı: 39,39%

Halka Arz Fiyatı: 9,90 TL

Halka Arz Tarihleri: 13-14 Temmuz 2021

Halka Arz Talep Toplama Yöntemi: Borsa’da Satış – Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış

İşlem Göreceği Pazar: Ana Pazar

Diğer Taahhütler: Şirket Yönetim Kurulu, payların Borsa’da işlem görmeye başlamasından itibaren bir yıl süreyle herhangi bir bedelli sermaye artırımı yapılmamasına ve dolaşımdaki pay miktarının artırılmamasına ilişkin taahhüt vermiştir. Şirket ortakları, Şirket sermayesi içinde sahip oldukları veya olacakları payları Halka Arz’a ilişkin izahnamenin KAP’ta ilan edildiği tarihten itibaren 1 yıl boyunca Borsa’da satmayacaklarını ve bu payların borsada satılması sonucunu doğuracak şekilde herhangi bir işleme tabi tutmayacaklarını taahhüt etmişlerdir.

Fiyat İstikrarı: Planlanmamaktadır.

Manas Enerji halka arz sonuçları açıklandı mı?

Yatırımcıların en çok merak ettiği konulardan biri de Manas Enerji’nin halka arz sonuçları oldu. Ancak şirketin talep toplamasının ardından halka arz sonuçlarının kesin verileri henüz netlik kazanmadı. KAP’a yapılacak açıklamanın ardından kesin sonuçlar belli olacak ve haberimiz güncellenecektir.

Manas Enerji kaç lot verdi?

Manas Enerji’nin dağıttığı lot miktarı kesinleşmiş halka arz sonuçlarının ardından belli olacak.

Manas Enerji borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak?

Şirketin halka arzının tamamlanması, tam da Kurban Bayramı tatilinin arefesine denk geldi. Manas Enerji’nin borsada işlem gününe bayram sonra başlaması bekleniyor. Kesin tarih açıklandıktan sonra haberimiz güncellenecektir.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
DİĞER YAZILAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON YAZILAR

SON YORUMLANANLAR

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.