Masumiyet Yelda kimdir, gerçek adı nedir? Selen Uçer kaç yaşında nereli?

0
271
masumiyet yelda kimdir

Masumiyet dizisi FOX Tv ekranlarında ilk bölümü ile 24 Şubat Çarşamba ekranlara geliyor. Dizide Yelda karakterini merak edenler de konuyu araştırıyor. Masumiyet Yelda kimdir, gerçek adı nedir? Selen Uçer kaç yaşında, nereli, hangi dizi ve filmlerde oynadı Instagram hesabı ne evli mi?

FOX TV ekranlarında usta oyuncu kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken bomba gibi bir dizi izleyicilerin karşısına çıkıyor. Başrollerinde Hülya Avşar, Mehmet Aslantuğ, Deniz Çakır ve Selen Uçer gibi usta oyuncuların yer aldığı dizi izleyicilerin dikkatlerini üzerine çekiyor.

Masumiyet dizisini izleyenler bir yandan diziyi izlerken bir yandan da merak ettikleri konuları internet üzerinde araştırıyor. Dizinin oyuncu kadrosu, nerede çekildiği ve konusunun yanı sıra Yelda karakterini canlandıran oyuncu da merakla araştırılıyor. Biz de haberimizde Masumiyet dizisi Yelda karakteri hakkında merak edilen konuları derledik. İşte merakla araştırılan Masumiyet Yelda hakkında bilinmeyenler!

Masumiyet Yelda kimdir?

Masumiyet dizisinde Yelda karakterini canlandıran usta oyuncu Selen Uçer’dir.

Selen Uçer, 5 Mayıs 1983 yılında İstanbul’da doğdu. Tam adı Leyla Selen Uçer’dir. Ailesi kimya mühendisidir. İstanbul’un Karaköy ilçesindeki Avusturya lisesinden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun oldu.

Aynı zamanda üniversite yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları’nda oyuncu olarak oyunculuğa başladı. Ulusal Müzik Konservatuarı şan bölümüne yarı zamanlı olarak katıldı. İstanbul Devlet Konservatuarı‘nda Gül Sabar’ın şan eğitimi aldı. Akademi’de kısa sürede Işıl Kasapoğlu’nun öğrencisi oldu.

Sonra Amerika Birleşik Devletleri var. 2000 yılında Chicago’daki Roosevelt Üniversitesi’nden oyunculuk ve drama dalında yüksek lisans derecesi aldı ve burs kazandı. Doğaçlama komedi gruplarıyla çalıştı. 2002 yılında New York’un ünlü Broadway tiyatrolarından Ensemble Studio Theatre’da stajyer olarak yer aldı.

Projelerde genç bağımsız film yönetmeni olarak görev yaptı. 2003 yılında kendi draması “New York Dream” de rol aldı. Oyun, Broadway dışındaki festivallerde düzenleniyor. Moskova Sanat Tiyatrosu’nun New York atölyesine katıldı. 2004 yılında İstanbul’a döndü.

Yedi Tap Üniversitesi Drama Performans Bölümünde “Doğaçlama”, “Komedi ve Karakterler” ve “Sesli Performans” dersleri verdi. Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi’nde atölye çalışması yaptı. Selen Uçer, Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Selen Uçer Instagram için tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here