Masumlar Apartmanı Memduh Dede (Atilla Şendil) kimdir, gerçek adı ne, kaç yaşında nereli?

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Masumlar Apartmanı, reyting rekorları kırmaya ve izleyicileri ekranlarının başına kilitlemeye devam ediyor. Masumlar Apartmanı dizisi, 15 Aralık Salı akşamı yayınlanan yeni bölümüyle, yine adından söz ettireceğe benziyor. Dizi, dizi severleri ekranlarının başına kilitlerken bazı oyuncular da izleyiciler tarafından merak konusu oluyor. Masumlar Apartmanı’nda Memduh Dede rolünü canlandıran oyuncu da izleyiciler tarafından araştırılmaya başladı. Masumlar Apartmanı Memduh Dede kimdir? Masumlar Apartmanı’ndan Memduh Dede’yi canlandıran oyuncunun asıl adı ne? Kaç yaşında, nereli? İşte detaylar…

MASUMLAR APARTMANI MEMDUH DEDE KİMDİR?

Han’ın gönlünü kaptırdığı İnci’nin otoriter dedesidir Memduh. Yıllar evvel kızı Filiz yanlış bir evlilik yapsa da Memduh kızına engel olamamıştır. Kızına defalarca ayrıl dese de sözünü dinletememiştir. Damadı Haluk nedeniyle kızı Filiz’in öldüğüne inanan Memduh, damadına öfke doludur. İnci’yi koruyup gözeten Memduh, kızı Filiz’in başına gelen torunu İnci’nin de başına gelir korkusuyla yaşamaktadır. Bu nedenle onu hep baskı altında tutar.

ATİLLA ŞENDİL KİMDİR?

Atilla Şendil, 1963 yılında Eskişehir’de doğmuştur.

Eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.

Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda görev yapmıştır.

1997 yılında Baba Evi dizisi ile kariyerine adım atan oyuncu; Kurtlar Vadisi, Vicdan, Güllerin Savaşı, Vicdan, Sen de Gitme, OKS Anneleri gibi diziler de rol almıştır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.