Matriks (MATRIX) halka arz ne zaman? Matriks borsa kodu ne, hangi banka ve aracı kuruluş?

Yatırımcıların adeta iştahını kabartan yeni hisse senetleri, merakla araştırılmaya başladı. SPK, Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’nin halka arzını onayladı. Peki, Matriks halka arz ne zaman? Matriks Borsa (Bist) kodu nedir? Matriks hisse senedi hangi bankalardan alınır, talep toplama ne zaman?

Matriks halka arz açıklandı. Halka arz haberinin gelmesinin ardından ise yatırımcılar bu hisse senedi hakkında araştırmalarını hızlandır. Şirket hakkında yapılan araştırmaların haricinde bir borsa kodu ve halka arz tarihinin ne zaman olduğu merak ediliyor. Öte yandan halka arz da kaç TL’den talep toplanacağı da araştırılanlar arasında yer alıyor. Yatırımcılar, Matriks’in hangi bankalardan alınabileceğini de haberimizde bulabilecek.

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri AŞ’nin açıklamasına göre, Matriks Bilgi Dağıtım, bankacılık, finans sektörü ile birey, kurum ve kuruluşların piyasa verileri, haberleri, analizleri, sipariş teslimi ve portföy takibi ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor. Bu firmaların altyapı ihtiyaçlarını karşılayan yazılımlar da Matriks’in bünyesinde yer alıyor.

Sermaye Piyasaları Kurulu (SPK), Matriks’in şirket hisselerinin halka arzına yönelik bir başvuruyu onaylayarak, şirket gücünü yeni ortaklarla güçlendirecek, halka arzına dahil edecek ve sürdürülebilir büyüme yolunda önemli bir adım atacak.

30 – 31 Mart tarihleri ​​arasında talep toplayacak olan Matriks’in halka arzında hisse başına satış fiyatı 28 TL olarak belirlendi. Matrix halka arzında 7.000.000 419.000 980 TL’lik sermayeye eşdeğer hisselerin %38.05’i halka arz edilecek.

Matriks halka arz tarihleri ne zaman?

Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’nin halka arz tarihleri, 30-31 Mart 2021 olarak açıklandı. Şirket, bu tarihler arasında talep toplayacak ve üçüncü gün borsada işlem görmeye başlayacak.

Matriks borsa kodu nedir?

KAP tarafından yapılan açıklamaya göre Martiks borsa kodu MTRKS olarak belirlendi.

Matriks hangi bankalardan alınacak?

Matriks sadece Garanti BBVA Yatırım hesabından ve aracı kurumlardan alınabilecek.

Diğer halka arz haberleri

TUREKS TURİZM (TUREX) HALKA ARZ BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYIN

QUA GRANİT HALKA ARZ HABERLERİ İÇİN TIKLAYIN

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.