Matriks (MTRKS.HE) borsada neden yok, ne zaman işlem görmeye başlayacak?

1-2 Nisan tarihlerinde halka arz olarak talep toplamaya başlayan Matriks Bilgi Dağıtım A.Ş.’yi borsada göremeyenler, konuyu internette araştırmaya başladı. Matrix borsada neden yok, ne zaman gelecek? Matrix borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak?

Matriks Bilgi Dağıtım A.Ş., SPK tarafından onay almış ve halka arz olmuştu. SPK onayının ardından talep toplayan Matriks 1-2 Nisan tarihlerinde toplanan talep sonuçlarını da açıklamıştı. 705 bin yatırımcının talep gösterdiği Matriks kişi başı 10-11 lot dağıttı. Halka arzın ardından borsada ne zaman işlem göreceği ise merakla beklenmeye başladı.

Matriks’ten hisse senedi alan yatırımcılar ve satış olduğunda bu hisse senedinden almak isteyenler, borsada işlemin ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı. Matriks’in borsada işlem göreceği tarih henüz netleşmese de 5-6 Nisan tarihlerinde borsada olması bekleniyor.

Borsada işlem görmeye başlayacak olan Matriks’in BIST kodu ise MTRKS.HE olacak. Alım satım işlemlerinin başlamasının ardından bu kod üzerinden çalıştığınız bankanın borsasından arayabilirsiniz.

NOT: Borsaya dair içeriklerimiz kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.