Matriks (MTRKSH) emir iptal edildi yazıyor neden? Hisse senedi neden onaylanmadı?

Borsa İstanbul’da işleme başlayacak olan Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri, MTRKSH kodu ile 30-31 Mart tarihlerinde talep topladı. Ancak bazı bankalarda alış emri veren yatırımcılar, emrin gerçekleşmediğini görerek konuyu araştırmaya başladı. Matriks (MTRKSH) emir neden gerçekleşmedi? Akbank, Garanti BBVA, İş Bankası, Ziraat Bankası matriks alım emri neden iptal edildi yazıyor?

Sermaye Piyasası Kurumu tarafından halka arzı onaylanan Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri, 30-31 Mart tarihlerinde bankalar ve aracı kurumlar üzerinden talep toplamaya başlamıştı. Talep toplama işlemi tamamlandı ve eşit dağılımla halka arz olan şirketin hisse senetlerinin kişi başına ne kadar düşeceği de merakla bekleniyordu.

Ancak bankada yatırım işlemlerine giren MTRKSH alım emri veren yatırımcılar, ‘İptal Edilmiş’ ve ‘Alım Gerçekleşmedi’ gibi ibarelerde karşılaştı. Yaşanan bu durumun neden meydana geldiğini merak eden yatırımcılar, konu üzerine internet üzerinden araştırma yapmaya başladı.

Yatırımcılar, halka arz olan hissenin neden alınamadığını merak ediyor. Yaşanan bu olumsuz durumun geçici olduğu ve şirket açıklamasının ardından hisse senetlerinin portföyde görünmesi bekleniyor.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.