Matrix hisse senedi borsada kaç tavan yapar?

1-2 Nisan tarihlerinde talep toplayarak halka arz olan Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri (MATRIX) borsadaki üçüncü gününde de tavan yaptı. Matriks yatırımcıları, hisse senedinin borsada kaç tavan yapacağını internet üzerinden araştırmaya başladı. İnternette matrix kaç tavan yapar araştırması hızla sürüyor.

Türkiye’de ilk kez bilgi dağıtım şirketini halka arz olmasının yankıları sürüyor. Matriks Bilgi Dağıtım A.İ. 1-2 Nisan tarihlerinde talep toplamış ve 6 Nisan Salı günü ilk kez borsada işlem görmeye başlamıştı. Matrix hisse senedi, 28 TL’den halka arz olmuş ve borsadaki ilk gününde tavan yaparak fiyatını 30,8 TL’ye yükseltmişti.

Daha sonra ikinci gününde de tavan yapan Matrix, fiyatını 33.88 olarak güncelledi. Borsada üçüncü gününde de tavan yapan Matrix, 37,26’dan işlem görüyor. Matrix yatırımcıları ve bu hisse senedine yatırım yapmak isteyenler ise kaç kez daha tavan göreceğini araştırmaya başladı.

Matrix kaç tavan yapar?

Matrix’in BIST’te kaç tavan daha yapacağını kestirmek oldukça güç. Ancak, Mart ayının başlarında halka arz olan ve 10 TL’den talep toplayan TRILAC (Türk İlaç ve Serum Sanayi) her gün tavan yaparak 73,60 TL’ye kadar yükselmişti. Yatırımcılar, Matrix’in de TRILAC gibi yükselip yükselmeyeceğini araştırsa da bu kıyas çok da doğru olmayacaktır. Matrix’in ne zaman tavan bozacağı ve düşüşe geçeceğini kestirmek hiç de kolay değil. Ancak bu hisse senedinin de yakın zamanda tavan serisine devam etmesi bekleniyor.

ÖNEMLİ NOT: Haberlerimiz, kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.