Maviye Sürgün Defne kimdir, gerçek adı nedir, aslen nereli?

Show TV ekranlarında yayınlanan Maviye Sürgün adlı dizide Defne karakteri merak konusu oldu. Maviye Sürgün Defne kimdir, gerçek adı nedir, boyu kilosu kaç? Maviye Sürgün Defne (Damla Sönmez) evli mi, sevgilisi kimdir, burcu nedir?

Show Tv ekranlarının fenomen dizilerinden biri olan Maviye Sürgün, ekranlara gelmeye devam ediyor. Bu yılın en başarılı dizilerinden biri olan Maviye Sürgün dizi severlerin kısa zamanda hayran olduğu yapımlardan biri olmayı başardı. Diziyi izleyen kitle, bir taraftan yeni bölümleri heyecanla takip ederken diğer yandan da merak ettikleri konuları ve oyuncuları da internette araştırıyor.

Maviye Sürgün dizisinde önemli karakterlerden biri olan Defne diziyi izleyenler tarafından araştırılan isimlerin başında geliyor. Maviye Sürgün dizisinde Defne karakterini kimin canlandırdığı konusu, son zamanlarda internet ortamında da sıklıkla araştırılıyor. Maviye Sürgün Defne kimdir, gerçek adı nedir? Maviye Sürgün Defne aslen nereli? İşte detaylar  !

MAVİYE SÜRGÜN DEFNE KİMDİR?

Show TV’nin fenomen dizisi Maviye Sürgün’de Defne karakterini canlandıran başarılı oyuncunun adı, Tilya Damla Sönmez’dir.

DAMLA SÖNMEZ KİMDİR?

Tilya Damla Sönmez, dünyaya gelişini 3 Mayıs 1987 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdi. Ailesinin kökeni bakımından Abhaz bir anne ve Çerkes bir baba tarafından gelmektedir.

Eğitim hayatına St. Joseph Fransız Lisesi’nden mezun olarak başlayan Tilya Damla Sönmez, ardından Paris Sorbonne Üniversitesi’nde başladığı tiyatro eğitimini Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamladı.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda ise iki yıl boyunca yarı zamanlı keman ve bir yıl da piyano dalında öğrenim gördü. Ayrıca, New York Black Nexxus Academy’de Stuart Burney ile çalışma fırsatı yakaladı.

2009 yılında “Bornova Bornova” adlı filmdeki performansı ile 46. Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülüne layık görülen Tilya Damla Sönmez, aynı rolüyle Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde “Umut Veren Genç Yetenek” ödülünü kazandı. Ayrıca, Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali’nde “Genç Cadı” ödülü de dahil olmak üzere çeşitli önemli ödüllere layık görüldü.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.