Meditera (MEDTR) halka arz sonuçları açıklandı mı, kaç lot verdi? MEDTR borsada ne zaman işlem görecek?

SPK tarafından halka arzı onaylanan Meditera Tıbbı Malzeme’nin talep toplama süresi doldu. Talep toplamanın tamamlanmasının ardından yatırımcılar, bu halka arzın sonuçlarını araştırmaya başladı. Meditera (MEDTR) halka arz sonuçları açıklandı mı, kaç lot dağıttı? Meditera kaç hisse verdi, borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak?

Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz başvurusunda bulunan Meditera Tıbbi Malzeme’nin halka arzı onaylanmış ve şirket tarafından yapılan açıklamada da 23-24-25 Haziran tarihlerinde talep toplamanın gerçekleştireceği belirtilmişti.

Belirtilen bu süre zarfında halka arz işlemi tamamlandı. Meditera’nın halka arzına katılan yatırımcılar, şirketin talep toplama sonuçlarını internet üzerinde araştırıyor.

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş. paylarının birincil halka arzına ilişkin talep toplama 23 – 24 – 25 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştirildi. Talep toplama 25 Haziran 2021, Cuma günü saat 17:00’de sona erdi. Hisseler, 28,00 TL‘den satışa sunuldu.

Tamamı sermaye artırımıyla olmak üzere 7.000.000 TL nominal değerli payın halka arz edilmesiyle halka açıklık oranı %20,59 oldu.

Tahsisat grupları, %59 Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar %30 Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar %10 Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar %1 Şirket Çalışanları şeklinde belirlenmişti.

Halka arz sonuçları

”Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş liderliğindeki konsorsiyum aracılığı ile Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş(Meditera) paylarının halka arzında 23-24-25 Haziran 2021 tarihlerindeki talep toplama işlemleri tamamlanmıştır.

Meditera paylarının halka arzında bireysel yatırımcı kategorisinde tahsisatın 8,79 katı, çalışanlardan olan yatırımcı kategorisinde tahsisatın 1,04 katı, yurt içi kurumsal yatırımcı kategorisinde tahsisatın 15,78 katı, yurt dışı kurumsal yatırımcı kategorisinde ise tahsisatın 4,32 katı olmak üzere toplam halka arz büyüklüğünün 10,36 katı talep toplanmıştır. Meditera’nın 196.000.000 TL tutarlı ve 7.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzında 22.865 adet yurt içi bireysel yatırımcıya, 589 adet çalışanlardan olan yatırımcıya, 130 adet yurt içi kurumsal yatırımcıya ve 6 adet yurtdışı kurumsal yatırımcıya olmak üzere toplamda 23.590 yatırımcıya dağıtım gerçekleştirilmiştir. Dağıtıma esas tahsisat oranları ise yurt içi bireysel yatırımcılar için %59, çalışanlardan olan yatırımcılar için %1, yurt içi kurumsal yatırımcılar için %30 ve yurt dışı kurumsal yatırımcılar için ise %10 olarak gerçekleşmiştir.”

Meditera borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak?

Halka arz talep toplama sonuçlarının açıklanmasından birkaç gün sonra, şirketin borsada işlem görmeye başlaması bekleniyor. Net tarih belirlendiğinde sayfamızda yer alacaktır.

Related Articles

- Advertisement -
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.